PIŁY TARCZOWE DREL DO PILAREK STOŁOWYCH

W ofercie PS Trading pojawiły się piły tarczowe marki DREL.
Są to narzędzia z zębami stalowymi przeznaczone do cięcia drewna litego w wzdłuż i w poprzek słojów.

Wydawałoby się, że stalowe piły tarczowe zostały zupełnie wyparte z użycia przez tarcze z zębami węglikowymi. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Obecnie piły z zębami stalowymi powracają do łask, gdyż użytkownicy pilarek stołowych zauważyli, że doskonale radzą sobie z cięciem zgrubnym drewna litego i w pełni sprawdzają się w warunkach budowalnych, np. podczas cięcia desek szalunkowych, belek czy krokwi. Niewątpliwie powodem dużej ich atrakcyjności jest przyjazna cena i optymalne dostosowanie do szybkiego

cięcia zgrubnego. Ekipy budowlane zauważyły też, że wysoka jakość obróbki opłacalna jest wtedy, gdy jest potrzebna z powodów technologicznych lub wymagana przez inwestora. Natomiast tam, gdzie jest zbędna, jak w wypadku krawędzi desek szalunkowych, nie opłaca się jej stosować. Ponadto wiele pił tarczowych z zębami z węglików, tzw. ekonomicznych wersji, ma faktycznie niską trwałość i do tego nie może być ostrzona z powodu niewielkich wymiarów ostrzy oraz z konieczności zachowania odpowiednich ich kątów. Nie dziwi więc fakt, że oczy wielu fachowców zwróciły się w kierunku tradycyjnych stalowych pił tarczowych. Na te potrzeby szybko odpowiedziała marka DREL i do swojej oferty wprowadziła takie narzędzia.

Nowe piły tarczowe to DREL serii CON-TCV przeznaczone są do zgrubnego cięcia drewna i materiałów drewnianych. Wyprodukowano je z wysokogatunkowej stali narzędziowej ulepszonej termicznie. Zostały precyzyjnie wycięte laserowo i oszlifowane. Proste, trwałe i dokładne ich wykonanie dla użytkowników oznacza wysoką jakość narzędzi i ekonomiczną ich eksploatację. Tarcze dostępne są w średnicach, 115 mm (liczba zębów – 24), 125 mm (24), 140 mm (60), 160 mm (60 T), 180 mm (60 T), 200 mm (60 T), 250 mm (60 T), 315 mm (80 T), 350 mm (60 T), 400 mm (60 T), 400 mm (80 T), 500 mm (60 T), 500 mm (80 T), 600 mm (60 T), 700 mm (42 T) i przeznaczone do stosowania w ręcznych (otwór mocujący 20 lub 30 mm) oraz stołowych pilarkach tarczowych (30 mm). Wyposażono je w zęby mające dodatni kąt natarcia (ok. 5°). Uzębienie prezentowanych tarcz zostało lekko rozwiedzione, aby zmniejszyć opory cięcia i zapobiec zakleszczeniu się tych narzędzi w ciętym materiale. Zęby są bardzo ostre, a po stępieniu wskutek eksploatacji mogą być wielokrotnie ostrzone. Dlatego m.in. piły tarczowe DREL serii CON-TCV odznaczają się długą żywotnością i są wysoce ekonomiczne w eksploatacji.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar