Piły ścienne TITAN

Piły ścienne TITAN to niezwykle wydajne urządzenia oferujące możliwości niedostępne dla żadnych innych rodzajów maszyn pracujących z narzędziami diamentowymi. Zwarta konstrukcja i niewielkie wymiary oraz stosunkowo niska waga sprawiają, że są mobilne i łatwe w użyciu.

Sterowanie piłami odbywa się zdalnie, co zapewnia operatorowi bezpieczeństwo i wygodę pracy. Imponować może osiągana przez nie głębokość cięcia. W codziennej praktyce stosuje się tarcze o średnicy 800, 1000 i 1200 mm. Maksymalnie dopuszcza się użycie tarcz o średnicy 2000 mm, co daje aż 920 mm głębokości cięcia w seryjnie produkowanej maszynie. Długość cięcia jest zależna

jedynie od liczby posiadanych prowadnic, a te można łączyć ze sobą bez ograniczeń. Specjalne osłony i flansze pozwalają na wykonywanie cięć praktycznie przy krawędzi ściany.

Instalacja pił ściennych Braun na stanowisku pracy zajmuje niewiele więcej czasu niż kotwienie wiertnicy. Tutaj także stosujemy kotwy pod montaż stopek do prowadnic (tzw. koziołków). Kolejne etapy są jeszcze prostsze. Na stopkach montujemy prowadnicę, na którą w kilka sekund zakładamy głowicę tnącą. Po założeniu tarczy tnącej ostatnim krokiem jest podłączenie zasilania.

Austriacka firma BRAUN Maschinenfabrik G.m.b.H produkuje piły ścienne od przeszło 30 lat. Najnowszym efektem intensywnych badań jest seria pił ściennych TITAN. Łączą one w sobie najbardziej zaawansowane materiały stosowane w technologiach kosmicznych, elektronicznych, telekomunikacyjnych, sportach samochodowych z wiedzą i doświadczeniem kilku pokoleń użytkowników tych maszyn.

W piłach TITAN zastosowano nowoczesne silniki elektryczne z magnesami trwałymi opracowane przez firmę BRAUN. Wyróżnia je zdecydowanie mniejsza niż u konkurencji wartość maksymalnej prędkości obrotowej. Wynosi ona tylko 6500 rpm, a jak wiadomo, dostępne na rynku silniki wysokiej częstotliwości osiągają prędkości około 30.000 rpm. Kilkukrotnie niższa wartość prędkości obrotowej oznacza, że koszty utrzymania, serwisu i obsługi są w przypadku pił serii TITAN dużo niższe.

Urządzenia te charakteryzuje wysoki moment obrotowy dostępny przy niskich wartościach prędkości obrotowych. Jest to ważne wówczas, kiedy tarcza zaklinuje się w otworze, lub w przypadku pracy tarczą o dużej średnicy. Silniki kręcące z obrotami 30.000 rpm nie są w stanie osiągnąć równie wysokiego momentu obrotowego przy niskich prędkościach.

Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów high-tech piły mają stosunkowo mała masę i zwartą budowę modułową. Taki efekt osiągnięto, zmniejszając grubość elementów konstrukcyjnych bez obniżenia ich wytrzymałości.
W piłach TITAN mamy też system zdalnej diagnostyki. Jednostki sterujące mogą być fabrycznie wyposażone w modem z kartą SIM lub gniazdem oraz kablem do podłączenia telefonu komórkowego pracującego jako modem. W ten sposób specjaliści z firmy BRAUN mogą zdiagnozować maszynę nawet będącą na drugim końca świata.

Piły te też mają możliwość pracy z różnymi systemami prowadnic (szyny Hiliti, Hydrostress, itp.) dostępnymi na rynku. Zmniejsza to znacząco koszt inwestycji w nową lub kolejną maszynę. Można w nich także używać różnych systemów mocowania tarcz diamentowych. Piły ścienne TITAN mogą być wyposażone we flansze mocujące różnych producentów. Ponadto oferują one łatwe przezbrojenie piły ściennej w piłę linową lub „cyrkiel”. Dostępne akcesoria umożliwiają przebudowę pił ściennych TITAN do napędu piły linowej lub piły cyrklowej z magazynkami na linę. Dystrybutorem pił produkcji BRAUN w Polsce jest ADIAM Sp. zo.o.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar