Piły do glazury Battipav PRIME

 Żadna najwyższa jakość tarcza diamentowa nie zapewni idealnej dokładności ciecia bez odpowiedniej piły. Wraz ze zwiększaniem wymogów technologicznych przy cięciu glazury wzrastają też wymagania odnośnie maszyny. Dlatego Adiam do swojej oferty wprowadził piły do glazury Battipav PRIME.

 

 

 

Metrowy stół pozwalający na cięcie metrowej płytki wzdłuż przekątnej to na wielu budowach standard. Battipav daje tu całkiem niezły wybór, w katalogu znajdziemy piły o stole długości do 2000 mm. Już pierwsze oględziny dają nam pogląd stabilnej i solidnej konstrukcji.

height="404"/> Opiera się ona w całości na wzmocnionych aluminiowych przekrojach, lekkich, ale dających dużą stabilność i sztywność. Dokładnie wykonany metalowy blat z licznymi otworami umożliwia bardzo dobre odprowadzanie wody. Suport posuwu tarczy realizowany jest za pomocą uchwytu bocznego i przekładni mechanicznej, co daje dobrą ergonomię, szczególnie ważną przy pracy z dużym stołem. Suport dodatkowo jest uchylny, co umożliwia cięcie pod katem. Wtyczka, przełączniki, kabel zasilający – wszystko należycie obudowane i zabezpieczone, aby nie narazić na przypadkowe uszkodzenie. Tyle szczegółów widać przy pierwszych oględzinach. Solidna piła dla profesjonalistów. Dopiero jednak dokładne zwrócenie uwagi na szczegóły powie nam, jak trafny jest to osąd. Przede wszystkim zwrócić trzeba uwagę na system podwójnego łożyskowania. Metalowe łożyska prowadzone są na metalowych prowadnicach w taki sposób, iż całkowicie eliminują możliwość powstania bicia. Pompa wodna to opatentowany system AxT – jednoz najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Dodatkowo wsparte opatentowanym systemem zraszania tarczy (Spray System) podnoszący efektywność chłodzenia tarczy, również w trakcie pracy pod kątem. Wanna to również patent Battipav. Jej konstrukcja oparta na szeregu coraz to większych odstojnikach, które bardzo dobrze filtrują szlam powstały w trakcie pracy, co wpływa na trwałość pompki wodnej. System szybkiego montażu FastLeg z całą pewnością docenią ci, którym przyjdzie w pojedynkę ustabilizować piłę na odpowiedniej wysokości. Przy użyciu tego sytemu jest to nie tylko możliwe, ale i łatwe, dodatkowo nogi stanowią swoiste zabezpieczenie piły w trakcie transportu. Dobrej jakości silnik o mocy 2,2 kW wsparty wyłącznikiem przeciążeniowym daje doskonałą szybkość cięcia nawet przy grubszych elementach.

To nie wszystkie zalety tej piły. Można ją dodatkowo wyposażyć w szereg opcjonalnych urządzeń, np. dodatkowy stół do podtrzymania większych gabarytowo materiałów, przymiary i prowadnice boczne, a nawet laser prowadzący. Na zakończenie jeszcze jedna równie ważna rzecz jak pozostałe cena jest bardzo przystępna, szczególnie z uwagi na jakość urządzenia.

Do pił Battipav ADIAM poleca tarcze diametowe Music. W ub.r. wrocławska firma wprowadziła do oferty doskonałą tarczę Music do glazury. Rynek bardzo szybko pozytywnie zweryfikował jej jakość, a nazwa „Music” stała się bardzo popularna. Nawiązuje ona do efektu wyciszenia zrealizowanego za pomocą specjalnie skonstruowanego i opatentowanego dysku. W tym roku Adiam wprowadził nową tarczę Turbo Music, która charakteryzuje się, obok wspomnianego efektu wyciszania, mniejszą grubością dysku. Np. tarcza o średnicy 125 mm dostępna jest z segmentem o grubości 1,1 mm.