PILARKO-ZAGŁĘBIARKI MAFELL MT 55 CC i MT 55 18M BL – PRECYZJA SPOTYKA ELASTYCZNOŚĆ

Pomysł stworzenia nowej pilarko-zagłębiarki sam w sobie nie jest nowy, ale idea stworzenia precyzyjnej pilarki z unikalnymi funkcjami już taka jest. Rezultat jej realizacji – nowa zagłębiarka bardzo precyzyjna w obsłudze i jeszcze bardziej mobilna dzięki innowacyjnej technologii akumulatorów.

mt55_18m_bl_tauchschnitte

Zawsze o jedno cięcie do przodu w jakości i funkcjonalności

Odpowiednia moc dla każdego zastosowania: kompaktowa pilarko-zagłębiarka MT 55 jest teraz dostępna w dwóch wersjach zasilania: MT 55 18M bl z zaawansowaną technologią akumulatorów i maksymalną mobilnością oraz MT 55

cc ze sprawdzonym silnikiem CUprex zapewniającym maksymalną moc.

 

MT 55 18M bl

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V zapewnia wyjątkowo wysoką jakość cięcia. Akumulator jest kontrolowany przez procesor, który monitoruje wszystkie istotne parametry, takie jak stan naładowania i temperaturę.

 

MT 55 cc

Skoncentrowana moc i wysoki moment obrotowy: wysokowydajny kompaktowy silnik CUprex wyznacza nowe standardy wydajności. Jego efektywność jest zoptymalizowana dzięki cyfrowej elektronice, która zapewnia stałą prędkość nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

mt55_18m_bl_saegeblattwechsel

Podcinanie

MT 55 to przede wszystkim pierwsza pilarko-zagłębiarka, która wyposażona jest w funkcję podcinania. Jak bardzo niezbędna jest to funkcja, wiedzą wszyscy fachowcy, którzy przykładowo podczas montażu kuchni u klienta muszą dociąć blat na wymiar. Czysta krawędź cięcia to konieczność, a czas, który trzeba poświęcić na powrót do warsztatu, aby podciąć blat na maszynie stacjonarnej z podcinakiem i wrócić do klienta, jest stracony bezpowrotnie. Razem z czasem tracimy też pieniądze.

 

Uniwersalność

Pilarko-zagłębiarka MT 55 – jak większość pilarek – współpracuje z szynami prowadzącymi. Można nią nie tylko ciąć po szynach firmy Mafell, ale także innych producentów, np. Festool, Bosch czy Makity. Dzięki temu klient, kupując pilarko-zagłębiarkę firmy Mafell, nie musi od razu kupować całego osprzętu, bo może wykorzystać to, co już posiada.

 

Szybkość

Zagłębiarka MT 55 oferuje także najszybszy na rynku system wymiany tarczy pilarskiej. Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający, następne podnieść dźwignię i pokrywa obudowy cała się otwiera, pozwalając na wymianę tarczy w ciągu kilku sekund bez ryzyka uszkodzenia zębów tarczy pilarskiej. Dodatkowo, gdy osłona tarczy zostaje otwarta, wyłącznik pilarki i blokada tarczy są automatycznie załączane.

mt55_18m_bl_schnitttiefe

Precyzja

Inną funkcją ułatwiającą pracę pilarką jest wskaźnik głębokości cięcia. Głębokość cięcia może być nastawiona z milimetrową dokładnością, a obrót wskaźnika o 180° pozwala na dopasowanie głębokości cięcia w zależności od tego, czy tniemy po szynie, czy bez niej.

mt55_18m_bl_akku

Cięcie ukośne

Zagłębiarka umożliwia cięcie ukośne od -1 do 48°. Przy cięciu pod kątem na szynie punkt obrotu tarczy wyznacza dolna krawędź szyny, natomiast gdy tniemy z wolnej ręki, pilarka wyposażona jest w przesuwny wskaźnik, który w zależności od kąta nachylenia pilarki odsuwa się, pokazując dokładne położenie tarczy na materiale.

mt55_18m_bl_zoom206921_zoom

Czystość

Również praca w czystości nie jest pozostawiona przypadkowi. Pilarka MT 55 może współpracować z każdym konwencjonalnym odkurzaczem przemysłowym, a specjalnie zaprojektowana, zamknięta i uszczelniona obudowa minimalizuje praktycznie powstawanie pyłów. Dzięki temu po wymianie tarczy pilarskiej na specjalną tarczę diamentową (dostępną w ofercie firmy Mafell) pilarka znakomicie sprawdza się przy cięciu płyt z włókno-cementem, które obecnie bardzo często są wykorzystywane przy elewacjach nowoczesnych budynków. Wszystkie prezentowane maszyny Mafell objęte są

3-letnią gwarancją, a pełny serwis gwarancyjny zapewnia firma Andrema-Mafell Service Center Polska w Poznaniu (więcej informacji na www.mafell.pl).

M J-P(Mafell)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments