PILARKO-ZAGŁĘBIARKA GRAPHITE 58G495

Pilarko-zagłębiarka GRAPHITE 58G495 o mocy 1200 W to precyzyjne urządzenie służące do wykonywania cięć w takich materiałach, jak drewno, laminat czy aluminium.

Konstrukcja pilarko-zagłębiarki GRAPHITE 58G495 pozwala na wykonywanie cięć wgłębnych w dowolnym miejscu materiału, bez konieczności rozpoczynania cięcia od krawędzi – tak jak ma to miejsce w tradycyjnych pilarkach tarczowych. Urządzenie współpracuje z tarczami tnącymi o średnicy 165 mm i umożliwia pracę z prędkościami z zakresu 2200–5200 obr./min. Dla zwiększenia precyzji przy wykonywaniu dłuższych cięć formatujących zaleca się stosowanie szyny prowadzącej, która również znajduje się w ofercie marki GRAPHITE. Maksymalna grubość cięcia bez listwy prowadzącej wynosi 57 mm, natomiast z

listwą 52 mm. Urządzenie wyposażono w ogranicznik głębokości z precyzyjną podziałką i wskaźnikiem pozwalającym łatwo dobrać głębokość zarówno przy pracy z listwą, jak i bez niej. Stopa pilarko-zagłębiarki wyposażona jest w system regulacji luzu względem listwy prowadzącej oraz umożliwia dostosowanie kąta cięcia w zakresie 0–47°. Osłona tarczy wykonana jest z aluminium, a cały bok urządzenia został wyprofilowany w taki sposób, by zminimalizować odstęp między tarczą a zewnętrzną krawędzią obudowy. Oznacza to, że minimalna odległość linii cięcia od przeszkody np. w postaci ściany wynosi jedynie 11,5 mm. Urządzenie wyposażono w obrotowy wyrzut wiórów z możliwością podłączenia odkurzacza. Nadmieniamy, że do współpracy z pilarko-zagłębiarką GRAPHITE 58G495 doskonale nadają się odkurzacze warsztatowe GRAPHITE 59G607 i 59G608.

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments