PILARKI TARCZOWE STHOR

Na bazie jednostki napędowej o mocy 1300 W marka Sthor stworzyła dwie nowe pilarki tarczowe przeznaczone do cięcia drewna i materiałów drewnopodobnych, które różnią się od siebie średnicą obsługiwanych tarcz.

 

W pilarce Sthor 79248 pracuje tarcza o średnicy 160 mm, zaś w Sthor 79249 – 185-milimetrowa. Warto tu wspomnieć, że w ofercie marki znajdziemy także cztery rodzaje pił tarczowych przeznaczonych do obróbki różnych materiałów. Maszyny generują prędkość obrotową bez obciążenia wynoszącą 4700 obr./min. Sthorem 79248 przetniemy elementy o maksymalnej grubości 55 mm, zaś Sthorem 79249 – 65 mm.

 

Prezentowane pilarki tarczowe Sthor zostały wykonane zgodnie ze wszystkimi rynkowymi standardami obowiązującymi w tym

segmencie elektronarzędzi. Mamy więc solidną metalową podstawę z regulacjami zagłębienia tarczy tnącej oraz skosu cięcia w zakresie 0–45°. W podstawie można również zamocować prowadnicę do dokładnego wykonywania cięć równoległych. Tarcza tnąca ukryta jest pod solidną górną osłoną metalową, w której zintegrowano wyrzutnik wiórów. Można do niego podłączyć odkurzacz przemysłowy w celu ich usuwania w trakcie pracy. Osłona dolna jest ruchoma i odsłania ostrze tnące w momencie rozpoczęcia cięcia. Dzięki takiej konstrukcji prezentowane maszyny są bezpieczne w użytkowaniu.

79249

Pilarki Sthor są wygodne w obsłudze i pracy. Dobrze wyprofilowany uchwyt główny z okładziną antypoślizgową gwarantuje pewny chwyt maszyny i łatwe jej prowadzenie nawet podczas wykonywania najgłębszych cięć. Z kolei solidnie wykonany korpus i obudowa silników to gwarancja dużej trwałości prezentowanych pilarek.

 

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar