PILARKI ŁAŃCUCHOWE DEDRA

Z myślą o użytkownikach profesjonalnych, jak też o majsterkowiczach, firma Dedra zaprojektowała nowe elektryczne pilarki łańcuchowe DED8701 i DED8702. Dzięki silnikom o mocy 2200 W elektronarzędzia te oferują wysoką wydajność cięcia i doskonale nadają się do prac budowlanych oraz przygotowywania drewna na opał.

 

Pilarki łańcuchowe od Dedra DED8701 i DED8702 zasilane są przewodowo i, jak już anonsowaliśmy, napędzane silnikami elektrycznymi o mocy 2200 W. Zastosowano w nich prowadnice o długości 400 mm i szerokości rowka łańcucha wynoszącej 1,3 mm. Pilarka DED8701 wyposażona jest w prowadnicę Dedra DED87012, zaś DED8702 – w Oregon Double Guard 91. Przy maksymalnych obrotach silnika prędkość przesuwu

łańcucha w prezentowanych elektronarzędziach to 13 m/s. Pilarki standardowo wyposażone są w wysokiej jakości 57-zębny łańcuch z ostrzami typu pełne dłuto, mający podziałkę 3/8” (19 mm). Jest on smarowany automatycznie za pomocą pompy olejowej. O poziomie oleju w zbiorniczku informuje nas dobrze widoczny wziernik. Łańcuch w prezentowanych pilarkach napinany i wymieniany jest beznarzędziowo. Służy do tego wygodne pokrętło znajdujące się na lewej stronie korpusu urządzenia.

Omawiane pilarki Dedra DED8701 i DED8702 mają klasyczną konstrukcję. Wyposażone są w dwie rękojeści: przednią i tylną pokrytą miękką wykładziną soft grip. W rękojeści tylnej znajduje się spustowy włącznik zasilania z zabezpieczeniem przeciwko przypadkowemu włączeniu maszyn. Dzięki temu możemy nimi pracować wygodnie i bezpiecznie w różnych pozycjach roboczych. Za rękojeścią przednią jest osłona będącą jednocześnie dźwignią hamulca bezpieczeństwa. Chroni ona użytkownika przed zranieniem na skutek odrzutu pilarki od ciętego materiału i zatrzymuje łańcuch w bardzo krótkim czasie.

pins

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar