PILARKA UKOSOWA TRYTON TU1450

W ostatnich dniach stycznia do sprzedaży trafiła nowa pilarka ukosowa Tryton TU1450. Wykonamy nią większość zadań związanych z wymiarowym docinaniem elementów drewnianych czy drewnopodobnych. Maszynę napędza 1450-watowy silnik, który może rozpędzić tarczę do 5000 obr./min, co zapewnia dużą wydajność pracy oraz realizację czystych i precyzyjnych cięć materiałów drewnianych.

Głowica robocza, w której montujemy tarczę, płynnie porusza się do przodu i do tyłu po dwóch prowadnicach stalowych. Może ciąć wzdłużnie na odcinku 340 mm. Można ją też obracać w płaszczyźnie pionowej

i realizować tzw. cięcia skośne w pionie w zakresie 45°/45°. Tak skonstruowana prowadnica głowicy tnącej i tarcza o średnicy 210/216 mm umożliwiają cięcie elementów o maksymalnych wymiarach 62 x 340 mm. Ukośnica ma również mechanizm śrubowy ograniczający wartość zagłębiania ostrza piły, który służy do rowkowania. Pilarkę uruchamia się przyciskiem znajdującym w uchwycie głównym, który dla wygody pracy pokryto gumową okładziną. Obok niego umieszczono włącznik wskaźnika laserowego zabezpieczony przed wnikaniem kurzu i wilgoci. Pomaga on wyznaczyć linię cięcia i ułatwia dokładne ustawienie ciętego materiału na stole roboczym. O bezpieczeństwo użytkownika dbają dwie osłony bezpieczeństwa: górna (stała) wykonana z aluminium oraz dolna (ruchoma) z przeźroczystego plastiku. Ruchoma osłona dolna odkrywa ostrze w momencie opuszczania głowicy i rozpoczynania cięcia. Jest ona odblokowywana przez mechanizm bezpiecznej obsługi maszyny, który trzeba zwolnić, aby móc ciąć. Pilarka ma system odsysania wiórów powstających podczas cięcia. Mogą być one odprowadzane do specjalnego worka lub też alternatywnie do węża podłączonego odkurzacza przemysłowego. Wraz z maszyną dostarczany jest zacisk do materiału, piła tarczowa o 24 zębach z węglików spiekanych, klucz montażowy oraz worek na pył.

J.Ch. (Profix)

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar