PILARKA TRYTON TOR241P

Budzi respekt, jest mocna, szybka i niesłychanie efektywna, a do tego doskonale zaprojektowana. Pracujący miarowo dwusuwowy silnik spalinowy o mocy 1,8 kW generuje odpowiednią dawkę mocy, która wprawia w ruch ostry niczym brzytwa łańcuch tnący.

Pilarka łańcuchowa jest narzędziem złożonym. Na jej całościową jakość wpływ ma szereg elementów, takich jak np. tłok, cylinder, gaźnik. Liczą się również: filtr powietrza, zabieraki oraz osprzęt w postaci prowadnicy i łańcucha. Łączna wysoka jakość wszystkich składowych to kilkaset godzin bezawaryjnej i komfortowej pracy. Pilarka łańcuchowa

Tryton TOR241P to mocna i przyjemna w obsłudze maszyna. Dysponuje dużym zapasem mocy. Jest on wystarczający do prac nawet z grubymi obałkami. Maszynę uruchamia się bezproblemowo. Układ regulacji obrotów działa płynnie, a z regulacją naciągu łańcucha poradzi sobie praktycznie każdy. Tak wysokie noty użytkowe są możliwe, ponieważ w opisywanej maszynie zastosowano podzespoły renomowanych producentów.

Silnik

Tłok i cylinder mają solidną konstrukcję i wykonanie. Zwraca uwagę wysoka jakość obróbki powierzchni tych elementów. Dzięki temu jednostka napędowa ma dobrą kompresję i może pracować bezawaryjnie przez kilkaset roboczogodzin.

W pilarce TOR241P cylinder ma solidną konstrukcję i masę. Zwraca także uwagę wysoka jakość obróbki powierzchni.

Rozruch

Ważnym elementem każdej spalinowej pilarki łańcuchowej jest układ rozruchowy. Za jego pośrednictwem siła mięśni użytkownika pokonuje opór kompresji i wprawia silnik w ruch. Tu ogromne znaczenie mają tzw. zabieraki na kole zamachowym. W Trytonie wykonane są z wysokiej jakości stali, co jest gwarancją ich długiej bezawaryjnej pracy i łatwego rozruchu maszyny.

Gaźnik

Główny zadaniem gaźnika jest przygotowanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Ten zastosowany w Trytonie zapewnia dużą równomierność pracy oraz wręcz błyskawiczną reakcję na otwarcie lub domknięcie przepustnicy.

W pilarce Tryton TOR241P znajdziemy wiele podzespołów pochodzących od uznanych producentów. Ma to duży wpływ na komfort eksploatacji.

Części eksploatacyjne

Wysoką jakość zastosowanych podzespołów widać także na polu części eksploatacyjnych – takich jak np. filtr powietrza, świeca zapłonowa, prowadnica czy łańcuch. Filtr znajdujący się w wyposażeniu pilarki Tryton jest solidny. Skutecznie chroni silnik przed przenikaniem do komory zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu napędowego. Świeca zapłonowa pochodzi od renomowanego producenta
i gwarantuje właściwe spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze.

Tam gdzie było to możliwe zastosowano elementy metalowe. Dzięki temu pilarka Tryton TOR241P jest gotowa do ciągłej eksploatacji.

Łańcuch (Oregon) w pilarce Tryton TOR241P (ten na górze) zachowuje swoje właściwości i zużywa się równomiernie.

Filtr powietrza w pilarce Tryton TOR241P (ten z prawej) skutecznie chroni przed zanieczyszczeniami. Uwagę zwraca dodatkowa uszczelka w miejscu mocowania.

 

Elementy odpowiadające za cięcie są także wysokiej jakości. Prowadnice są wykonane z wysokogatunkowej stali. Dodatkowo rowek prowadzący łańcuch jest zahartowany indukcyjnie i dzięki temu jego twardość wynosi od 45 do 48 HRC i jest odpowiednia do współpracy z wysokiej jakości łańcuchem tnącym marki Oregon.

Jeśli szukają Państwo uniwersalnej pilarki łańcuchowej, która wzbogaci ofertę w kategorii tzw. maszyn średniej półki – Tryton jest

najlepszym z możliwych rozwiązań. Z maszyny będą zadowoleni zarówno amatorzy, którzy okazjonalnie sięgają po tego rodzaju narzędzie, jak i profesjonaliści, którzy chcą mieć pod ręką dobrej jakości maszynę z dużym zapasem mocy i z wysokiej klasy podzespołami gwarantującymi kilkaset godzin bezawaryjnej pracy.

JCh (Profix)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar