Pilarka szablasta Metabo SSEP 18 LTX BL MVT

Pilarka szablasta Metabo SSEP 18 LTX BL MVT to wysoce wydajne urządzenie akumulatorowe wyposażone w mocny napęd i system antywibracyjny MVT.

Wysokosprawny bezszczotkowy napęd

W pilarce szablastej Metabo SSEP 18 LTX BL MVT zastosowano wysokowydajny silnik bezszczotkowy i zaawansowaną oraz inteligentną elektronikę Vario. Jej główne funkcje to sterowanie szybkością suwów brzeszczotu w zakresie 0-3000/min (długość suwów – 32 mm) oraz optymalizacja pracy pilarki oraz jej zasilania 18 V, jak też zabezpieczenie urządzenia oraz akumulatora przed przeciążeniem. Porównując Metabo SSEP 18 LTX BL MVT z piłami przewodowym, łatwo zauważyć, że omawiana pilarka szablasta akumulatorowa pod względem szybkości i

efektywności cięcia nie ustępuje mocnym urządzeniom zasilanym z gniazdka.
Aby uzyskać maksymalną efektywność cięcia, należy zasilać ją systemowymi wysokoprądowymi akumulatorami Metabo LiHD o napięciu 18 V i pojemnościach 18 V/4.0, 5.5, 8.0, 10.0 Ah. Niemiecki producent rekomenduje do zasilania pilarki akumulatory LiHD 18 V/8.0 Ah. Oczywiście prezentowane urządzenie, tak jak wszystkie elektronarzędzia bezprzewodowe Metabo klasy 18 V, może być zasilane standardowymi akumulatorami z linii Li-Power. Akumulatory z obu linii (LiHD i Li-Power) są częścią systemu CAS, który Metabo udostępniło innym producentom sprzętu. Obecnie system CAS wykorzystywany jest do zasilania ponad 300 maszyn.

Podzespoły mechaniczne i system antywibracyjny Metabo VibraTech (MVT)

Pilarka szablasta akumulatorowa Metabo SSEP 18 LTX BL MVT wyposażona jest w przekładnię, która zamienia ruch obrotowy generowany przez silnik na liniowo-zwrotny brzeszczotu. Służy do tego koło zamachowe z przeciwwagą redukującą drgania, która jest podstawowym elementem systemu antywibracyjnego Metabo VibraTech (MVT). Obniża on wibracje do poziomu 26,7 m/s² (dane dla operacji cięcia płyt wiórowych). Prezentowana pilarka szablasta została wyposażona w szybkomocujący uchwyt brzeszczotów Metabo Quick. Można w nim mocować także brzeszczoty obrócone o 180°. Do blokowania pilarki na obrabianym materiale służy beznarzedziowo regulowana metalowa stopka, którą można także wykorzystać jako ogranicznik głębokości cięcia.
Do swojej pilarki Metabo poleca brzeszczoty w zębami z węglików spiekanych przeznaczone albo do cięcia metali (w tym stali), albo drewna z elementami metalowymi (gwoździami, wkrętami itp.). Charakteryzuje je 20-krotnie zwiększona żywotność w porównaniu do brzeszczotów bimetalowych.

Ergonomia i wygoda pracy

Pilarka szablasta akumulatorowa Metabo SSEP 18 LTX BL MVT oferuje wysoki poziom ergonomii. Użytkownicy znajdą w niej miękkie okładziny pokrywające obudowę przekładni oraz ergonomicznie wyprofilowany uchwyt główny „D”. Ułatwiają one nie tylko operowanie pilarką, ale także pochłaniają część wibracji i zwiększają wydatnie wygodę oraz pewność pracy. Prezentowane urządzenie ma niewielką masę, która wraz z akumulatorem LiHD 18 V/8.0 Ah wynosi 4,6 kg. Warto tu wspomnieć, że omawiana pilarka szablasta akumulatorowa została wyposażona w składany hak do zawieszania jej np. na drabinie, który ułatwia też transport i przechowywanie.

Resumując, Metabo SSEP 18 LTX BL MVT to zaawansowana technicznie pilarka szablasta, zasilana akumulatorowo prądem stałym o napięciu 18 V. Pod względem wydajności pracy należy do niewielkiego grona najsilniejszych tego rodzaju elektronarzędzi bezprzewodowych dostępnych obecnie na rynku. Nie ustępuje też pod tym względem profesjonalnym pilarkom przewodowym o mocach z zakresu 1100-1400 W. Sprawdzi się więc w najtrudniejszych zadaniach wykonywanych na budowach i w pracach rozbiórkowych. Doskonale nadaje się także dla ekip ratowniczych o różnej specjalności, w tym także dla straży pożarnej.

Dane techniczne akumulatorowej pilarki szablastej Metabo SSEP 18 LTX BL MVT

Napięcie zasilania18 V
Częstotliwość skoków na biegu jałowym0-3000/min
Skok brzeszczotu32 mm
Wibracje podczas cięcia płyt wiórowych14,6 m/s² (±1,5 m/s²)
Wibracje podczas cięcia belek drewnianych15 m/s² (±1,5 m/s²)
Rodzaj akumulatora Li-IonLiHD
Napięcie akumulatora LiHD/pojemność18 V/4.0, 5.5, 8.0, 10.0 Ah
Ciężar bez/z akumulatorem3,9/4,6 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments