PILARKA STOŁOWA YATO

Najnowsza pilarka stołowa YATO YT-82165 przeznaczona jest do cięcia prostego, pod kątem i wzdłużnego w drewnie twardym i miękkim oraz w materiałach drewnopodobnych.

Pilarka stołowa YATO YT-82165 znajdzie zastosowanie głównie w pracach stolarskich, ale świetnie sprawdzi się też w zadaniach ogólnobudowlanych (np. podczas prac szalunkowych). Napędzana jest wydajnym silnikiem komutatorowym o maksymalnej mocy 2000 W (moc ciągła 1800 W). Jego maksymalna prędkość obrotowa to 5000 min-1. Pilarka przystosowana jest do obsługi tarcz tnących o średnicy 250 mm ze standardowym otworem mocującym 30 mm.

O wielofunkcyjności pilarki YATO decyduje konstrukcja stołu roboczego. Znajdziemy tutaj m.in. mechanizm regulacji wysokości cięcia w zakresie 0-85 mm.

Pozwala on np. wykonywać nacięcia w grubszym materiale. Operator może również zmieniać kątowe ustawienie piły w zakresie 45–90°. Przy pionowym ustawieniu ostrza maksymalna wysokość obrabianego materiału wynosi 85 mm (przy 45° jest to 65 mm).

Obsługa ustawień pracy pilarki odbywa się za pomocą wygodnych i trwałych pokręteł. W standardowej pozycji szerokość blatu roboczego to 485 mm. Można go jednak poszerzyć do 940 mm. W konstrukcji blatu znajdziemy m.in. przystawkę do cięć seryjnych, której właściwe ustawienie wspomaga czytelna podziałka milimetrowa. Górna część ostrza piły ukryta jest pod plastikową osłoną, która wraz z wężem odciągowym stanowi system odsysania wiórów. Pilarka umieszczona jest na stabilnych nogach, a jej korpus wykonano z mocnego tworzywa odpornego na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar