Pilarka spalinowa GRAPHITE 58G941

Nowa pilarka spalinowa GRAPHITE 58G941 zakwalifikowała się do finału plebiscytu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP).

„Dobry Wzór” to konkurs, który ma na celu wyłonienie najlepiej zaprojektowanych polskich produktów i usług. Specjaliści  z IWP monitorują polski rynek w poszukiwaniu perełek wzornictwa przemysłowego. Spośród prawie 900 kandydatów jury wyłoniło wąską grupę finalistów, wśród której znalazła się pilarka GRAPHITE.

Pilarka waży niewiele ponad trzy kilogramy, ma dwusuwowy spalinowy silnik o pojemności 25,4 cm3 i mocy 1,22 KM (0,9 kW). Rozruch silnika ułatwia system dekompresji komory. Podczas pracy pilarka osiąga do 10000 obrotów na minutę, a

średnie zużycie paliwa to zaledwie 0,8 l na godzinę pracy. W narzędziu zastosowano łańcuch o grubości 1,27 mm oraz prowadnicę o długości 305 mm wykonane przez znaną firmę OREGON. Urządzenie ma automatyczną pompę z regulatorem służącą do podawania oleju smarującego łańcuch. Pilarka GRAPHITE 58G941 została wyposażona w hamulec bezpieczeństwa chroniący użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie cięcia. Zaś wibracje urządzenia redukowane są przez specjalny systemamortyzacji.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar