PIŁA TAŚMOWA SANDFLEX COBRA MARKI BAHCO

Firma SNA Europe, producent pił taśmowych BAHCO, opracowała piłę SANDFLEX® COBRA z zębem PRX. Narzędzie jest doskonałą propozycją dla użytkowników szukających wszechstronnych rozwiązań.

 

Zapotrzebowanie rynku na tego typu taśmy w Polsce jest bardzo duże, gdyż gros użytkowników przecinarek taśmowych stosuje w produkcji maszyny, od których wymaga się szerokiego zakresu cięcia zarówno jeśli chodzi o wielkości, jak i o gatunki ciętych materiałów. Szukają oni rozwiązań uniwersalnych, ale w bardzo dużej mierze dotyczących cięcia typowo produkcyjnego, gdzie przecinarka pracuje 8 godz. na zmianę, a często nawet 24 godz. na dobę. Od taśmy wymaga się wtedy bardzo dużej wytrzymałości i wszechstronności, a więc możliwości

cięcia szerokiego spectrum materiałów – zarówno stosunkowo łatwych w obróbce stali konstrukcyjnych czy niskostopowych trudniej obrabialnych stali narzędziowych czy nierdzewnych. Wynika to z charakteru produkcji. Właśnie do takich produkcyjnych zastosowań przeznaczona jest piła SANDFLEX® COBRA™ z zębem PRX.

 

3851_cobra_phg_wo_c

 

Sandflex® Cobra™ ma wiele nowych cech użytkowych. Jedną z nich jest lepsze wykończenie powierzchni roboczych zęba, co obniża tarcie i wibracje, poprawiając znacząco żywotność taśmy. Udało się to uzyskać dzięki najnowocześniejszym technologiom obróbki materiałów. Nowa geometria zęba ze zmienną podziałką zapewnia pile większą wytrzymałość i wydajność. Z kolei dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie metalurgii i specjalnie wyselekcjonowanemu gatunkowi stali szybkotnącej uzyskano wysoką twardość przy równoczesnej bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie. Piłę charakteryzuje też większy zakres szerokości ciętych elementów dla każdej z podziałek uzębienia.

 

3851_sandflex_cobra_wo_c
Piła Sandflex® Cobra™ ma bardzo szerokie zastosowanie. Jej przeznaczenie to cięcie produkcyjne, gdzie połączenie wzmocnionego zęba i nowego gatunku stali szybkotnącej zapewnia optymalną wydajność. Piłę można stosować do cięcia znacznie szerszego zakresu rozmiarów i kształtów niż konwencjonalną taśmę, do cięcia uniwersalnego pełnych przekrojów, pakietów, a nawet profili konstrukcyjnych czy odlewów. W mniejszych szerokościach można stosować ją także do cięcia konturowego. To również doskonałe rozwiązanie do cięcia materiałów trudnoobrabialnych, takich jak stale narzędziowe czy stale nierdzewne. Jest to najbardziej wszechstronna z taśm produkcyjnych.

 

Cobra-3851
Taśma oferowana jest w kompletnym asortymencie w szerokościach od 6 do 80 mm. Można stosować ją zarówno przecinarkach pionowych, jak i poziomych typu nożycowego lub kolumnowego, do cięcia uniwersalnego i typowo produkcyjnego.

TO(Bahco)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar