PIŁA TAŚMOWA SANDFLEX® COBRA™ MARKI BAHCO

Firma SNA Europe, producent pił taśmowych BAHCO, zaprezentowała piłę SANDFLEX® COBRA z zębem PRX. Piła jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników szukających wszechstronnych rozwiązań.

 

Zapotrzebowanie rynku na tego typu taśmy w Polsce jest bardzo duże, gdyż gros użytkowników przecinarek taśmowych stosuje w produkcji maszyny, od których wymaga się szerokiego zakresu cięcia, zarówno jeśli chodzi o wielkości, jak i o gatunki ciętych materiałów. Szukają oni rozwiązań zarówno do cięcia uniwersalnego jak i w bardzo dużej mierze typowo produkcyjnego, gdzie przecinarka pracuje 8 godz. na zmianę, a często nawet 24 godz. na dobę. Od taśmy wymaga się wtedy zarówno bardzo dużej wytrzymałości i wszechstronności,

a więc mozliwości cięcia szerokiego spectrum materiałów – zarówno stosunkowo łatwych w obróbce stali konstrukcyjnych czy niskostopowych, jak też trudniejszych stali narzędziowych czy nierdzewnych. Wynika to z charakteru produkcji. Właśnie do takich produkcyjnych zastosowań przeznaczona jest piła SANDFLEX® COBRA™
z zębem PRX.

Sandflex® Cobra™ ma wiele nowych cech użytkowych. Jedną z nich jest lepsze wykończenie powierzchni roboczych zęba, co obniża tarcie i wibracje, poprawiając znacząco żywotność taśmy. Udało się to uzyskać dzięki najnowoczesniejszym technologim obróbki materiałów. Nowa geometria zęba ze zmienną podziałką zapewnia pile większą wytrzymałość i wydajność. Z kolei dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie metalurgii i specjalnie wyselekcjonowanemu gatunkowi stali szybkotnącej udało się połączyć wysoką twardość przy równoczesnej bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na scieranie. Piłę charakteryzuje też większy zakres szerokości ciętych elementów dla każdej z podziałek uzębienia.

Piła ma bardzo szerokie zastosowanie. Jej przeznaczenie to cięcie produkcyjne, gdzie połączenie wzmocnionego zęba i nowego gatunku stali szybkotnącej zapewnia optymalną wydajność pracy. Piłę można stosować do cięcia znacznie szerszego zakresu rozmiarów i kształtów niż konwencjonalną taśmę, do cięcia uniwersalnego pełnych przekrojów, pakietów, a nawet profili konstrukcyjnych czy odlewów. W mniejszych szerokościach można stosować ją także do cięcia konturowego. To również doskonałe rozwiązanie do cięcia materiałów trudno obrabialnych, takich jak stale narzędziowe czy nierdzewne. Jest to najbardziej wszechstronna z taśm produkcyjnych.

 

Taśma oferowana jest w kompletnym asortymencie w szerokościach od 6 do 80 mm. Można stosować ją zarówno w przecinarkach pionowych, jak i poziomych typu nożycowego lub kolumnowego, do cięcia uniwersalnego i typowo produkcyjnego.

BAHCO

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar