Piła taśmowa Bahco SANDFLEX COBRA serii 3851

Bahco wprowadziło do swojej oferty nową piłę taśmową SANDFLEX COBRA serii 3851. Jest to aktualnie jedno z najwszechstronniejszych narzędzi oferujących wysoką wydajność obróbki zarówno w ogólnych zastosowaniach, jak i podczas cięcia konturowego oraz średnich i dużych przekrojów w cyklu produkcyjnym.

Znacznie większą żywotność taśmy Bahco SANDFLEX COBRA serii 3851 i gładszą powierzchnię cięcia uzyskano dzięki wykorzystaniu nowego materiału na ostrza skrawające, zoptymalizowanej geometrii zęba oraz znacznie lepszej jakości powierzchni roboczych zębów. Lepsze wykończenie powierzchni roboczych uzębienia obniża wibracje i zmniejsza tarcie piły o materiał przecinany, co

wydłuża znacząco żywotność taśmy i zwiększa jakość cięcia. Pozytywnie wpływa na to również zastosowanie zmiennej podziałki zębów. Taśmę Bahco SANDFLEX COBRA serii 3851 wykonano ze specjalnie wyselekcjonowanego gatunku stali szybkotnącej o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Takie rozwiązanie zapewnia zwiększoną odporność na wyłamywanie zębów zarówno podczas cięcia miękkich stopów z metali nieżelaznych, jak i bardzo twardych materiałów: stali stopowych i nierdzewnych oraz innych stali trudno obrabialnych itd.
W zależności od obrabianego materiału piłę taśmową serii 3851 dobieramy pod względem szerokości i grubości taśmy, jak też podziałki uzębienia. Kompletny asortyment taśm 3851 dostępny jest w szerokościach od 6 m do 80 mm. Do dyspozycji mamy także 6 grubości (od 0,5 do 1,6 mm) i 10 różnych podziałek zębów. W każdej szerokości piły 3851 można wybrać odpowiednią taśmę spośród kilku podziałek ostrzy skrawających, co kwalifikuje ją do cięcia znacznie szerszego zakresu rozmiarów i kształtów w porównaniu do taśmy konwencjonalnej. Warto tu zwrócić uwagę, że Bahco podzieliło poszczególne modele taśm SANDFLEX COBRA serii 3851 na przeznaczone do (1) cięcia konturowego i ogólnego zastosowania oraz (2) do zastosowań produkcyjnych (przemysłowych), co znacznie ułatwia dobór tychnarzędzi.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar