PIŁA DO CIĘCIA POD KĄTEM PROLINE 64300

Każdego roku marka Proline wprowadza do sprzedaży około 500 nowości. Wśród tych produktów są narzędzia dla różnych grup zawodowych. W październiku swój rynkowy debiut będzie miał przyrząd do precyzyjnego cięcia pod kątem. Ta propozycja powinna zainteresować wszystkich prowadzących prace wykończeniowe z wykorzystaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.

 

Dzięki ręcznej pile do cięcia pod kątem PROLINE 64300 można w warunkach domowych czy w warsztacie stolarskim wykonać wiele prac – od tak prostych jak przecinanie paneli podłogowych do bardziej dokładnych i zaawansowanych, jak np. docinanie ram do obrazów, docinanie kantówek konstrukcyjnych altany. W największym skrócie można powiedzieć, że ręczna piła do cięcia pod kątem

to starsza siostra powszechnie dziś stosowanych elektrycznych ukośnic. Jest niezastąpiona przy obróbce drewnianych i drewnopodobnych elementów.

 

Ręczna piła do cięcia Proline 64300 umożliwia wykonywanie cięć pod dowolnymi kątami w zakresie ±45°. Wyposażona jest w praktyczny system regulacji głębokości cięcia. Jego podstawowymi elementami są dwie obejmy zamontowane na ramieniu prowadnicy. Po ustawieniu zakładanej głębokości blokuje się je za pomocą śrub i nie ma możliwości dalszego wgłębiania się brzeszczotu w obrabiany materiał.

 

Zmiany kąta cięcia dokonujemy, obracając ramię z piłą. Jest to możliwe po zwolnieniu blokady. Znajduje się ona w dolnej części podstawy, bezpośrednio pod rękojeścią piły. Zwolnienia dokonujemy poprzez zluzowanie mechanizmu sprężynowego. Jest to równoznaczne z uzyskaniem możliwości precyzyjnego ustawienia wybranego kąta cięcia.

 

Podstawa przyrządu do cięcia kątowego wykonana jest z wysokiej jakości aluminium. Ma wystarczającą masę, aby zapewnić stabilną pracę piły, a z drugiej strony nie koroduje jak stal. Zastosowane wymiary podstawy roboczej umożliwiają przy kącie 45° cięcie materiałów o maksymalnej szerokości 100 mm, a przy kącie 90° – 125 mm, a jeśli zrezygnujemy z mocowania obrabianego materiału – 170 mm. Jeśli zaś chodzi o maksymalną grubość przecinanych elementów, to nie może być ona większa niż 100 mm.

 

Oprawka wyposażona jest w metalowy sztywny profil usztywniony dodatkowo prętem umożliwiającym regulację stopnia naprężenia brzeszczotu. Bardzo dobrą estetykę i dokładność wykonanych cięć zapewnia zastosowanie wysokiej jakości brzeszczotu z bardzo drobnym uzębieniem.

JCh
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar