PĘSETY PROLINE

46981 i 46982 –takie oznaczenia otrzymały nowe produkty, które w czerwcu dołączyły do rodziny narzędzi Proline. Są to dwie pęsety. Pierwsza o prostym kształcie końcówki roboczej ma długość 140 mm, druga o końcówkach zagiętych jest krótsza o 25 mm. Wykonano je ze sprężystej stali nierdzewnej i pokryto powłoką antystatyczną i kwasoodporną. Dodatkowo końcówki części roboczej zostały zahartowane.

Pęseta (pinceta) to narzędzie o sprężystych ramionach używane do chwytania przedmiotów, których mały rozmiar utrudnia lub uniemożliwia manipulację za pomocą rąk. Narzędzie to działa na zasadzie dwóch dźwigni jednostronnych, połączonych razem z jednej strony i ze szczękami chwytnymi z drugiej. W większości przypadków pęseta

jest zazwyczaj ustawiana nad przedmiotem, a następnie, dzięki ściskaniu ramion palcami w połowie ich długości, obiekt można utrzymać pomiędzy szczękami.
Pęsety znajdują wiele zastosowań, jak np. ręczne składanie, naprawianie drobnych przedmiotów, takich jak modele i mechanizmy zegarowe, czy osadzanie elementów elektronicznych. Są nieocenioną pomocą przy wkręcaniu małych śrubek czy nakrętek. Pomagają też wydobyć element z gąszcza kabelków czy też innych trudno dostępnych miejsc. Pęseta znakomicie rozszerza możliwości radzenia sobie z wyzwaniami, w których mamy do czynienia z drobnymi elementami. Jest prostym i jednocześnie uniwersalnym narzędziem, którego nie powinno zabraknąć w ekwipunku dobrze zorganizowanego fachowca.


JCh
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar