Perfekcyjne cięcie bez kompromisów. Teraz niezależnie od prądu. Zagłębiarka Festool TSC 55 z podwójnym akumulatorem.

Precyzja, szybkość i cięcie jak po szynie z wystarczającym zapasem mocy i to bez zasilania z sieci? Teraz to żaden problem, dzięki nowej akumulatorowej zagłębiarce Festool TSC 55. Wydajność, moc i precyzja pozostały na tym samym, wysokim i niezmienionym poziomie jak w przypadku zasilanej sieciowo TS 55 R. Festool wyposażył swoją nową zagłębiarkę w silnik bezszczotkowy EC-TEC oraz w system podwójnych baterii o napięciu do 36V. W połączeniu z workiem na pył znakomicie sprawdza się przy pracach montażowych wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, niezależnie od źródła prądu.

Festool TSC 55 jest pierwszą na świecie pilarką akumulatorową o napięciu 36V, która

zapewnia wydajność i zalety urządzenia zasilanego sieciowo. Gwarantuje bezkompromisową wydajność, moc i precyzję: wolne od wyrw cięcia, pracę z szyną prowadzącą, większe bezpieczeństwo dzięki hamulcowi tarczy i chowanemu klinowi rozdzielającemu oraz możliwość dokładnego ustawienia kąta cięcia. W czasie pracy nad tworzeniem TSC 55 inżynierowie Festool myśleli także nad zapewnieniem bezpyłowej pracy. Wykorzystując worek na pył o pojemności wystarczającej na wykonanie ok. 10m cięcia, nie ma konieczności podłączania odkurzacza. Umożliwia to pracę w różnych warunkach i miejscach niezależnie od zasilania w prąd. Takie czynności jak przycinanie drzwi na odpowiednią długość, wycięcia w blatach kuchennych, cięcie na wymiar płyt czy docinanie parkietów można wykonać łatwo, szybko, z jakością znaną z urządzeń zasilanych sieciowo, bez plątaniny przewodów.

Koncepcja podwójnych akumulatorów
Do systemu podwójnych akumulatorów mogą zostać wykorzystane wszystkie baterie litowo-jonowe o napięciu 15V i 18V. System daje możliwość pracy w różnych wariantach napięcia: 18V/18V lub 18V/15V lub 15V/15V – w

zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jeśli zależy nam na maksymalnej mocy podczas cięcia wtedy używamy dwóch akumulatorów o napięciu 18 V, co pozwala osiągnąć napięcie sumaryczne 36V. Jeśli natomiast
zależy nam na pracy bardzo lekkim urządzeniem wtedy możemy pracować z jednym akumulatorem 18V bądź 15V.

Szybkość, moc, długa praca i najwyższa jakość cięcia
Połączenie akumulatorów litowo-jonowych i koncepcji napędu z silnikiem bezszczotkowym EC-TEC zapewnia maksymalną moc. Obroty na poziomie 5.200 na minutę zapewniają nowej zagłębiarce aż o 24% większą prędkość w porównaniu do tradycyjnych pilarek akumulatorowych. To gwarantuje optymalną jakość cięcia i szybki postęp pracy – podobny do zasilanej sieciowo TS 55 R. Prędkość obrotowa jest regulowana i można ją dostosować do konkretnego zastosowania. Nowa generacja FastFix ułatwia i przyspiesza wymianę tarczy pilarskiej. Szeroki wybór odpowiednich tarcz pilarskich pozwala na pracę zawsze dostosowaną do materiału.

System pierwsza klasa
Oprócz wysokiej mocy i dużej precyzji cięć nowa TSC 55 zapewnia wyjątkowy komfort pracy. Akumulatorowa zagłębiarka może korzystać ze wszystkich akcesoriów przeznaczonych do zasilanej sieciowo TS 55 R: szyn prowadzących, wyposażenia do szyn, prowadnicy równoległej, tarcz pilarskich, a także wszystkich akumulatorów litowo-jonowych 15V i 18V. Akumulatorowa TSC 55 wykorzystuje tarcze pilarskie o szerokości 2,2 mm przeznaczone do TS 55 R. Dzięki temu, aby zagwarantować sobie perfekcyjne rezultaty pracy nie ma konieczności kupowania specjalnych, cieńszych tarcz pilarskich. Stan naładowania akumulatora można odczytać z dwóch zintegrowanych diód LED, co pozwoli ograniczyć przerwy w pracy do maksimum.

Oczywiście jak każde narzędzia Festool nowa TSC 55 objęta jest pakietem usług SERVICE all-inclusive, który dotyczy także akumulatorów i ładowarki. Nowa zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 dostępna jest u Autoryzowanych Partnerów Handlowych Festool od kwietnia 2014. Więcej informacji na stronie www.festool.pl/tsc55.

Autor: Marek Pudło,pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments