PENLIGHT LED VOREL 82742 I LATARKA LED VOREL 88550

W ofercie marki Vorel znalazły się Penlight LED 82742 i latarka LED 88550. Pełnią one podobne funkcje, jednak ich konstrukcje i przeznaczenie są nieco odmienne.

 

Vorel 82742 to tzw. penlight, czyli latarka wielkością i kształtem przypominająca długopis. Światło wytwarzane jest przez 7 nowoczesnych diod LED SMD – jedną czołową i sześć panelowych. Dioda czołowa służy do oświetlania punktowego, zaś panelowe generują światło rozproszone, którego można używać np. do oświetlania komory silnika. Na obudowie penlight znajdziemy klips podobny do stosowanych w długopisach. Dzięki wbudowaniu w niego wkładki magnetycznej służy on nie tylko do bezpiecznego przechowywania lampki w kieszeni, ale także do mocowania

jej do elementów stalowych. Penlight Vorel zasilany jest trzema małymi paluszkami 1,5 V.

82742_a

Vorel 88550 to z kolei typowa latarka ręczna. Źródłem światła jest tutaj wydajna dioda CREE XPE 3W, która zapewnia intensywny strumień świetlny 150 lumenów. W konstrukcji latarki znajdziemy tzw. zoom, czyli regulację ogniskowej, która zmienia wielkość wiązki światła. Dzięki tej funkcji użytkownik może oświetlać bądź mniejszą powierzchnię światłem o dużej intensywności, bądź większą, ale o mniejszym natężeniu. Latarka ma trwałą aluminiową obudowę i praktyczną zawieszkę, pozwalającą mocować lampkę np. do paska u spodni. Urządzenie zasilane jest trzema bateriami 1,5 V AAA.

Marek Pudło

88550_a

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments