PEŁNA MOC PRZY 20% MNIEJSZEJ WADZE. NOWY AKUMULATOR 4,0 AH LI-HIGHPOWER FIRMY FESTOOL

Kompaktowa budowa, wydajność i wygodna obsługa to najważniejsze cechy nowego akumulatora Li-HighPower firmy Festool. Ten akumulator to oszczędność na wadze, ale nie na mocy. W połączeniu z kompaktową konstrukcją jest idealnym źródłem energii dla akumulatorowych wiertarko-wkrętarek, wyrzynarek i innych akumulatorowych narzędzi montażowych. Doskonale nadaje się do wszystkich prac wymagających maksymalnej ergonomii oraz łatwej obsługi.

Wydajność, obsługa i ergonomia są kluczowymi czynnikami przy planowaniu wykonywanych bezprzewodowo prac montażowych na placu budowy. Nowy kompaktowy akumulator Li-HighPower o pojemności 4,0 Ah zapewnia pełną wydajność przy zredukowanej o połowę wielkości i wadze mniejszej o 20 procent. Oprócz wysokiego poziomu wydajności jest jednocześnie niezwykle kompaktowy i

lekki – waga tego poręcznego dostawcy energii nie przekracza 600 g.

 

– W przypadku prac montażowych z użyciem akumulatorowych wiertarko-wkrętarek lub wyrzynarek szczególnie ważne jest to, aby były one lekkie i łatwe w obsłudze. Nowy akumulator Li-HighPower Compact jest w tym kontekście przykładem prawdziwego „tuningu ergonomii”. Przy zredukowanej o połowę wielkości wyróżnia się parametrami wydajności i wytrzymałości, których osiągnięcie było do niedawna możliwe tylko w przypadku standardowych akumulatorów dwurzędowych. W połączeniu np. z wkrętarką akumulatorową oznacza to, że czas wkręcania pozostaje bez zmian, ale wkrętarka jest wyraźnie lżejsza i lepiej leży w dłoni – wyjaśnia Patrick Hitzer, menedżer produktu ds. technologii akumulatorowej i ładowania w Festool. Warto wspomnieć tu też o inteligentnych rozwiązaniach – dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth odkurzacze mobilne można łatwo podłączyć do zespołu elektronarzędzi zasilanych akumulatorowo. Nowy akumulator komunikuje się również z aplikacją Festool Work. W ten sposób można na przykład sprawdzić aktualne parametry użytkowe, takie jak poziom naładowania akumulatora czy liczba cykli ładowania.

„Terapia komórkowa” w celu zwiększenia efektywności

Kompaktowy akumulator Li-HighPower o pojemności 4,0 Ah osiąga parametry wydajności zbliżone do możliwości większego modelu o pojemności 5,2 Ah, oferując jedynie nieco krótszą wytrzymałość. Za wyjątkową wydajność przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów odpowiada zaawansowana technologia ogniw. Stosowane są nowoczesne ogniwa akumulatorowe o dużej odporności na wysokie prądy. Rezultat jest taki, że użycie tylko pięciu zamiast dziesięciu ogniw oraz zastosowanie połączenia szeregowego zamiast dwóch rzędów ogniw połączonych równolegle, umożliwia uzyskanie identycznego poziomu wydajności co w przypadku większych akumulatorów, przy jedynie nieznacznie niższych parametrach wytrzymałości. – Przesłanką uzyskania porównywalnej wydajności przy zredukowanej o połowę wielkości jest technologia ogniw Li-HighPower, która została wbudowana w nowy, kompaktowy akumulator – mówi Patrick Hitzer. – Ogniwa litowo-jonowe najnowszej generacji są wprawdzie nieco większe od stosowanych dotychczas ogniw standardowych, ale oferują o około 30 proc. wyższą wydajność i trwałość. Dzięki temu jednorzędowe akumulatory Li-HighPower z pięcioma ogniwami są prawie tak samo wydajne i trwałe jak standardowe akumulatory dwurzędowe z podwójną liczbą ogniw. Pojemność 4,0 Ah jest zazwyczaj wystarczająca do całodziennej pracy z akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami i wyrzynarkami.


Komfort i niezawodność – również w przypadku akumulatorów

Akumulatory Li-HighPower Compact są objęte gwarancją all-inclusive. W ramach gwarancji w ciągu pierwszych trzech lat naprawa nie wiąże się z żadnymi kosztami – dotyczy to również akumulatorów i ładowarek. Dzięki temu użytkownicy mogą skoncentrować się na najważniejszym – na swojej pracy.

KK-P (Festool)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar