Pasy narzędziowe PROLINE, czyli pasowane na fachowca

W pasie narzędziowym PROLINE pomieści się cała kolekcja narzędzi, które są potrzebne w ciągu całego dnia pracy.

Miejsce pracy definiuje potrzebę

Pasy narzędziowe, do których troczono narzędzia, to jeden z najwcześniejszych historycznie sposobów transportu tych produktów i ochrony przed zgubieniem lub kradzieżą. Teraz oczywiście nie musimy narzędzi troczyć do pasa za każdym razem, bo wymyślono już setki sposobów bezpiecznego ich przenoszenia i magazynowania. Nie wszędzie jednak możemy ze sobą wziąć skrzynkę z narzędziami – są miejsca, w których nie bardzo jest na to miejsce lub po prostu – staje się to niewygodne.
Miejsce pracy definiuje potrzebę – jeśli

jesteśmy wysoko na słupie elektrycznym lub telefonicznym, a nie dysponujemy podnośnikiem z koszem, to lepiej mieć pełne instrumentarium przy sobie i na wyciągniecie ręki. Inaczej czeka nas żmudne wędrowanie z góry na dół i z powrotem po każdy najmniejszy element potrzebnego instrumentarium, który właśnie by nam się przydał. Pasy narzędziowe, np. marki PROLINE, i najpotrzebniejsze narzędzia w nich eliminują całkowicie tego typu dylematy logistyczne – sięgamy do niego i mamy potrzebne szczypce, młotek, klucz itd.

Co nam pasuje?

Pasuje nam wygoda, łatwość operowania narzędziami troczonymi do pasa oraz jego funkcjonalna estetyka. Pasy narzędziowe składają się oczywiście z opaski i kolejnych sakw lub kieszeni, które sama opaska łączy i podtrzymuje. Opaska powinna być solidna i szeroka, aby ciężar zawieszonych u pasa narzędzi nie dawał się we znaki – czyli zwyczajnie nie obcierał naszego tułowia. Dlatego dobre pasy narzędziowe są podwójne. Szeroka, podwójna opaska stanowi stabilną bazę dla zawieszonych na niej kieszeni i mieszczącego się w nich zawodowego skarbca.

Wygoda zależy od kieszeni

Kieszeń robocza jest kieszenią tylko z nazwy, ma bowiem mnóstwo dodatkowych pasków, pętli, troczków, przewleczek i wzmocnień, które w zwykłych kieszeniach nie są spotykane. Wszystko po to, aby przy pasie monterskim lub roboczym można było umocować zarówno drobne przedmioty (bity, śrubki, nakrętki, końcówki), jak też większe narzędzia: młotki, cęgi, zaciskarki, nitownice, latarki, noże, wkrętaki, miary itd.
Nowoczesne kieszenie są przystosowane również do transportu elektronarzędzi. Dlatego przypominają bardziej pistoletowe kabury niż kieszenie i taką w rzeczywistości pełnią funkcję. Taka kabura ma również miejsce na wiertła i amunicję specjalną, czyli dodatkowe akumulatory.
W ofercie marki PROLINE znajduje się mnóstwo produktów, z których można łatwo skompletować solidne i uniwersalne pasy narzędziowe. Wśród nich znajdziemy gotowe zestawy, które od razu stanowią całościowe rozwiązanie dla każdego montera i instalatora i nie tylko (więcej na www.narzedzianonstop.pl).

RF (PROLINE)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments