PASY BEZKOŃCOWE – OCZEKIWANIA, MOŻLIWOŚCI I PRZYSZŁOŚĆ

Firma REDO Systemy Przemysłowe powstała w 2001 roku. Jest autoryzowanym dystrybutorem produktów 3M, w tym materiałów ściernych, produktów ochrony pracownika, w tym spawacza, oraz taśm i klejów przemysłowych.

Firma REDO od samego początku swojej działalności współpracuje z 3M w zakresie konfekcjonowania materiałów ściernych. Jej długoletnie doświadczenie pozwoliło wypracować wiele rozwiązań podnoszących standardy nowoczesnej obróbki powierzchni. Na co dzień REDO wykonuje profesjonalne narzędzia ścierne z takich materiałów, jak włókniny sprasowane, miękkie i maszynowe oraz płótna ścierne. Jako pierwsza zaprezentowała unikatowe rozwiązanie, w którym

połączyła włókninę sprasowaną z podkładem znanym z dysków lamelkowych, tworząc dyski znane pod nazwą XL-RD. Jak również, tworząc grupę produktów MiniBrush, stworzyła najlżejsze wałki do satynowania z możliwością pracy na szlifierkach kątowych. REDO to rozpoznawalna w branży i tworzona z pasją przez lata polska marka charakteryzująca się w 100% rodzimym kapitałem.

Oczekiwania rynku

Problemy związane z zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry, a także wzrastające oczekiwania dotyczące czasu obróbki ściernej zmuszają firmy do inwestycji w bardziej wydajne urządzenia, a nawet robotyzację produkcji. Dlatego z roku na rok coraz większą popularność zyskują szlifierki na pasy bezkońcowe, które pozwalają na produkcję wieloseryjną.

Możliwości REDO

Ogromne zaangażowanie pracowników oraz elastyczność produkcji pozwalają REDO na wykonywanie pasów bezkońcowych niemalże w każdym rozmiarze. Rozwinięty park maszynowy i sprawna organizacja produkcji umożliwiają szybką realizację zamówień w terminie 3-5 dni. Wszystkie pasy ścierne klejone są przy użyciu dedykowanych taśm zbrojonych włóknem szklanym o indywidualnie dopasowanych parametrach. Dzięki temu firma REDO gwarantuje najlepszą jakość złącza i bezpieczeństwo pracy jej pasami.

3MTM CubitronTM II – przyszłość dla rynku, teraźniejszość dla REDO

Naukowe podejście do prędkości to tajemnica rewolucyjnej wydajności CubitronTM II, to samoostrzące się ziarno ścierne podczas szlifowania tworzy nowe, ostre krawędzie. Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko związane z uszkodzeniem obrabianego elementu pod wpływem temperatury. Ponieważ ziarno ścierne jest ciągle ostrzone i chłodzone, CubitronTM II wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym. Dedykowane zastosowania obejmują zarówno szlifowanie zautomatyzowane wymagające dużego docisku, jak i prace „z ręki”.

opr. HB

Wymiary pasów ściernych oferowanych przez REDO

Rodzaj pasaSzerokość (mm)Długość (mm)
Pasy pilniczkowe5-19250-5000
Pasy krótkie20-100250-1000
Pasy długie20-6501000 – …
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments