PALNIK GAZOWY YATO YT-36715

Dostępny już w sprzedaży profesjonalny palnik gazowy z dyszą turbo YATO YT-36715 zasilany jest propanem i służy do lutowania miękkiego, twardego oraz spawania.

Palnik gazowy YATO YT-36715 przeznaczony jest do lutowania twardego rur miedzianych o średnicy do 32 mm, lutowania miękkiego rur o średnicy do 100 mm oraz do spawania. Palnik o mocy 2 kW wytwarza płomień o maksymalnej temperaturze 2800°C. Dysza turbo wytwarza płomień wirowy, co zwiększa przepływ gazu (do 142 g/h) i pozwala szybciej nagrzewać materiał. Palnikiem można operować pod kątem 360°, gwarantując bezpieczną pracę w każdej pozycji, nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. W konstrukcji narzędzia znajdziemy m.in. pokrętło do regulacji przepływu

gazu, a także włącznik piezoelektryczny do szybkiego odpalania urządzenia z funkcją blokady do pracy ciągłej. Istotną zaletą nowego palnika YATO jest zastosowanie specjalnego zaworu z funkcją AUTO START/STOP. Palnik uruchamiany jest poprzez naciśnięcie jednego przycisku i działa tylko, gdy jest on wciśnięty, natomiast po zwolnieniu przycisku palnik automatycznie się wyłącza. Nie ma więc konieczności zakręcania dopływu gazu za każdym razem, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a także ogranicza zużycie gazu. Palnik posiada przyłącze do butli gazowych z gwintem G1″F. W zestawie znajduje się także dodatkowy adapter umożliwiający podłączenie butli G7/16″F.

Krzysztof Szydełko

 

yt-36715_a

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar