PALNIK GAZOWY VOREL

W ofercie marki Vorel pojawił się właśnie nowy palnik gazowy oznaczony jako 73420. Narzędzia te zawdzięczają swoją rosnącą popularność głównie wszechstronności zastosowań.

 

Dzięki łatwości obsługi i dostępności wymiennych zbiorników z gazem palniki można stosować zarówno w drobnych pracach domowych (modelarstwo, rozpalanie kominków, grilli czy pieców, podgrzewanie i rozmrażanie, opalanie niewielkich powierzchni metalowych i drewnianych), jak i zadaniach profesjonalnych (gięcie i formowanie materiałów, zgrzewanie i klejenie na ciepło, lutowanie, odkręcanie zapieczonych śrub, obkurczanie materiałów termokurczliwych).
Nowy palnik Vorel 73420 zasilany jest gazem propan-butan, który umieszczony jest w jednorazowym naboju 10-gramowym, który wystarcza na 30 min ciągłej pracy. Do rozpalania płomienia bez dodatkowych

akcesoriów (np. zapalniczki) służy piezoelektryczny zapłon, który wytwarza iskrę. Co ciekawe, ma on zabezpieczenie, którego zadaniem jest uniemożliwić dzieciom uruchomienie narzędzia. Płomień, który wytwarza palnik Vorel, osiąga temperaturę 1300°C. Bardzo istotnym jego elementem jest dźwignia do regulowania intensywności płomienia. Dzięki niej można bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia się obrabiać małe elementy.

Marek Pudło, pins

73420

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments