OSTRZARKI VOREL 26220 i 26225

W narzędziowym portfolio marki Vorel znalazły się praktyczne ostrzarki do noży i narzędzi, dzięki którym łatwo je naostrzymy i będziemy mogli sprawniej pracować.

 

Ostrzarka Vorel 26220 przeznaczona jest do ostrzenia na mokro noży i narzędzi. Narzędzie ma trzy podwójne tarcze o różnej twardości, wykonane z połączenia materiału ceramicznego, korundu chromowego i tlenku aluminium. Odpowiednio dobrane kąty ułożenia tarcz i wielkości szczelin prowadzących gwarantują skuteczną obróbkę ostrzy z materiałów o różnej twardości, a także pozwalają wykonywać zarówno ostrzenie zgrubne, jak i końcowe szlifowanie.

 

W ostrzarce trzy podwójne tarcze umieszczone są w korpusie wykonanym z odpornego tworzywa sztucznego. Pełni on też rolę zbiorniczka na

wodę. Użytkownik nie musi więc zwilżać obrabianego ostrza, gdyż jest ono zwilżane automatycznie. Wyposażono ją również w wygodną rękojeść.

26220

Do ostrzenia narzędzi o większych gabarytach – noży kosiarek, nożyc, sekatorów, szpadli itp. – Vorel oferuje ostrzarkę 26225 do wiertarki. Jej tarcza ścierna, wykonana z korundu chromowego, ma średnicę 50 mm i trzpień mocujący o średnicy 6 mm. Ostrzarką można pracować z maksymalnymi obrotami 4500 min-1. Pozwala ona ostrzyć elementy tnące maszyn (np. noże kosiarki) bez konieczności ich demontażu.

Marek Pudło, pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar