Oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne FEIN MULTIMASTER i ich zastosowania (część X). Akcesoria do polerowania

W dziesiątym artykule naszego cyklu o zastosowaniach elektronarzędzi wielofunkcyjnych FEIN MULTIMASTER omawiamy akcesoria do polerowania napędzane bezpośrednio lub za pośrednictwem płytek i talerzy szlifierskich.

Filcowy krążek polerski

FEIN w swojej ofercie posiada materiały polerskie, które można zamontować w elektronarzędziach MULTIMASTER bezpośrednio w uchwycie STARLOCK® lub pośrednictwem talerzy lub trójkątnych płytek szlifierskich. Do pierwszego rodzaju należy filcowy krążek polerski. Ma kształt trójkątny, a długość jego boków wynosi 80 mm. Jego korpus stanowi płytka z tworzywa sztucznego, do której zamocowany jest filcowy element roboczy. Omawiany krążek polerski przeznaczony jest do polerowania elementów z metali i wyrobów z kamienia, powłok żelkotowych łodziach z

wykorzystaniem odpowiednich past czy mleczek polerskich oraz politur.

Od lewej: filcowy krążek polerski, trójkątna tarcza wełniana, trójkątna tarcza filcowa, arkusz ścierny na piance, tarcza filcowa okrągła

Arkusze ścierne na piance, wełniane i filcowe tarcze

Są przeznaczone do stosowania w elektronarzędziach FEIN MULTIMASTER albo za pośrednictwem talerzy, albo trójkątnych płytek szlifierskich. Mocuje się je na rzepy. Arkusze ścierne na piance to akcesoria przeznaczone do mocowania na talerzu szlifierskim 115 mm oraz do przygotowania pod polerowanie powierzchni lakierowanych, żelkotowych, poliwęglanowych, ze szkła akrylowego. Można nimi usunąć większość rys po szlifowaniu międzyoperacyjnym. Jako podkład zastosowano w tych arkuszach elastyczną piankę, która umożliwia bardzo delikatne szlifowanie i optymalne dostosowanie powierzchni czynnej tych narzędzi do zaokrąglonych kształtów szlifowanych elementów. Omawiane arkusze ścierne mają kształt krążków o średnicy 115 mm. FEIN poleca je do przygotowania powierzchni pod polerowanie filcowym krążkiem i politurą FEIN EXTRA.
Powierzchnię pod polerowanie możemy także przygotować trójkątną tarczą wełnianą wykonaną z włókniny szlifierskiej. Jest to więc włóknina ścierna, której trójkątne boki mają długość 80 mm. Oznacza to, że omawiana włóknina ścierna przeznaczona jest do mocowania w trójkątnych płytkach szlifierskich 80 mm. Tarcza przeznaczona jest do czyszczenia pokładów łodzi oraz do czyszczenia i polerowania powierzchni antypoślizgowych. Omawiana włóknina ścierna nadaje się także do mycia, np. łodzi, specjalnym środkiem bezwodnym.
Z kolei bezpośrednio do polerowania z użyciem past lub mleczek polerskich i politur przeznaczone jest tarcza filcowa trójkątna o bokach długości 80 mm lub okrągła o średnicy 115 mm. Tarcza filcowa trójkątna stosowana jest z trójkątnym płytkami do polerowania powierzchni z chromu, stali nierdzewnej, aluminium i metali nieżelaznych. Z kolei krążki filcowe wykorzystuje się na talerzach szlifierskich 115 mm do polerowania powierzchni chromowanych, ze stali nierdzewnej, elementów z poliwęglanu oraz pokładów z powłoką żelkotową. Tarcza filcowa i krążek filcowy doskonale sprawdzają się w usuwania rys lakieru i przebarwień na rurach wydechowych. W następnym odcinku naszego cyklu artykułów o akcesoriach do elektronarzędzi wielofunkcyjnych FEIN MULTIMASTER zajmiemy się nożami do szyb samochodowych.

pins

Zdjęcia źródło:FEIN

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments