OSCYLACYJNE ELEKTRONARZĘDZIA WIELOFUNKCYJNE FEIN MULTIMASTER I ICH ZASTOSOWANIA (CZĘŚĆ VI). TARNIKI WĘGLIKOWE

W szóstym artykule naszego cyklu o zastosowaniach elektronarzędzi wielofunkcyjnych FEIN MULTIMASTER opowiemy o tarnikach węglikowych, pilniku oraz o nożu diamentowym do czyszczenia szczelin.

Tarniki węglikowe FEIN

Przeznaczone są do zgrubnego szlifowania mas szpachlowych, klejów do płytek, jak również betonu, kamienia, drewna itd. Usuniemy nimi także farby z tynków i drewna, zabrudzenia czy resztki szpachli lub klejów z powierzchni wykonanych z betonu, gazobetonu, miękkich cegieł, silki itp. Jak łatwo zauważyć, omawiane tarniki węglikowe FEIN wykorzystuje się głównie w pracach renowacyjnych i remontowych.

Narzędzia te umożliwiają

szybką pracę oscylacyjnymi elektronarzędziami wielofunkcyjnymi FEIN MULTIMASTER, a także efektywną obróbkę w trudno dostępnych miejscach dla szlifierek rotacyjnych, oscylacyjnych, delta czy mimośrodowych. Eliminują więc ręczną, trudną do wykonania i męczącą pracę.
Pod względem kształtu mamy dwa rodzaje tarników węglikowych FEIN: trójkątne o długości krawędzi 80 lub 110 mm oraz tzw. palcowy. Ich powierzchnie robocze pokryto próżniowo lutowanym nasypem z węglików spiekanych. Przy tym tarnik palcowy ma ostrze z obustronnym pokryciem nasypem węglikowym. Możemy więc go użyć do obróbki bardzo wąskich i głębokich rowków, otworów, przylg, jak też powierzchni wypukłych i wklęsłych itp. Znajduje on również zastosowanie w produkcji form oraz w pracach artystycznych. Nadmieniamy, że doskonale sprawdza się w renowacji okiennic, drzwiczek i frontów ażurowych. Niektóre tarniki mają możliwość stosowania wewnętrznego odciągu pyłu a niektóre tylko odciąg boczny. Tarniki węglikowe są elementem składowym systemu do usuwania pękniętych płytek ceramicznych.

Omawiane tarniki FEIN z nasypem węglikowym wyposażono w korpusy stalowe STARLOCK® (tarnik trójkątny 80 mm) i STARLOCKPLUS® (tarnik palcowy) oraz STARLOCKMAX® (tarnik trójkątny 110 mm). Przypominamy, że uchwyt STARLOCKPLUS® pasuje też do elektronarzędzi wielofunkcyjnych z uchwytem STARLOCKMAX® oraz z mocowaniem dwunastokątnym, omawiany tarnik palcowy z tym mocowaniem można więc stosować we wszystkich dostępnych na rynku tego typu urządzeniach oraz we wszystkich modelach FEIN z linii MULTIMASTER 300, MULTIMASTER 500 i MULTIMASTER 700.

Diamentowy nóż do czyszczenia FEIN

Przeznaczony jest do oczyszczania powierzchni bocznych szczelin znajdujących się w murach, ścianach itp. Znajduje więc też zastosowanie w pracach renowacyjnych i remontowych. Ma kształt prosty (szerokość – 31 mm) i dwa równoległe ostrza boczne pokryte próżniowo lutowanym nasypem z diamentów technicznych. Omawiany nóż FEIN umożliwia obróbkę w szczelinach na głębokość do 60 mm. Wyposażono go w uchwyt STARLOCKMAX®. Wraz z innymi nożami z oferty FEIN stanowi system do usuwania starych dylatacji.

Pilnik węglikowy FEIN

Zastosowano w nim ostrze obustronnie pokryte nasypem z węglików spiekanych. Pilnik przeznaczony jest do gratowania i piłowania krawędzi z tworzyw wzmacnianych włóknem szklanym i węglowym, tworzyw sztucznych, drewna itp. Ponieważ jego rozmiary są nieduże (szerokość – 10 mm, długość – 30 mm) doskonale sprawdza się w obróbce niewielkich otworów. Narzędzie wyposażono w uchwyt STARLOCK® lub dwunastokąt. W następnym odcinku zajmiemy się szpachlami i nożami FEIN stosowanymi w pracach renowacyjnych i remontowych.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments