Optymistycznie na 22. Targach Grupy PSB w Kielcach

22. edycja wiosennych Targów Grupy PSB odbyła się w dniach 28 i 29 lutego w Centrum Targowym w Kielcach. Targi PSB są jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Polsce i uchodzą za swoisty barometr nastrojów u progu sezonu budowlanego.

W br. na przedstawicieli 370 partnerów Grupy PSB czekało 305 kontraktowych jej dostawców. Razem, przy negocjacyjnych stołach, zasiadło 4,3 tys. osób, które zawarły 16 tys. kontraktów na kwotę 430 mln zł, tj. o 9% więcej niż rok temu. Oznacza to, że

średnio każdy wystawca wyjechał z Kielc z portfelem zamówień na kwotę 1,4 mln zł, zaś partner – na kwotę 1,2 mln zł. Dane te wskazują na optymizm przedstawicieli branży dotyczący skali popytu na materiały remontowo-budowlane i narzędzia w najbliższych miesiącach. Trzeba pamiętać, że zawarte porozumienia są wstępnymi deklaracjami zakupów i dopiero nadchodzące miesiące pokażą rzeczywisty stan rynku.

Bankiet i konferencja prasowa

Przy okazji Tragów odbył się bankiet z udziałem kilku tys. osób, podczas którego wystąpiła gwiazda muzyczna Agnieszka Chylińska. Odbyła się również konferencja prasowa z udziałem Zarządu Grupy PSB: Piotra Koziny – dyrektora zarządu i Anny Kaminskiej – członka zarządu. Zarząd Grupy PSB przedstawił m.in. Polski rynek materiałów budowlanych, pozycję Grupy na rynku, realizację strategii PSB oraz główne trendy i czynniki wpływające na rozwój rynku.

Konferencja branżowa

Natomiast w przed dzień 22 Targów miała miejsce konferencja branżowa dla partnerów i dostawców Grupy. Prawie 700 osób miało okazję wysłuchać prelekcji Zarządu Grupy PSB – Piotra Koziny i Anny Kaminskiej – na temat obrazu rynku i pozycji Grupy PSB oraz innych prelegentów nt. aktywnej sprzedaży, strategii cenowej i pricingu, matematyki zaufania. Coroczne konferencje PSB dostarczają dodatkowej konstruktywnej wiedzy dla jej uczestników. Mają charakter edukacyjny oraz służą wymianie know-how.

opr. HB (mat. PSB)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments