Ołówek stolarski YATO YT-69280

Pamiętacie polską bajkę na dobranoc „Zaczarowany ołówek”? Piotrek ze swoim psem przeżywają różne przygody, a w rozwiązywaniu problemów pomaga im ołówek – wszystko, co nim narysują, materializuje się. Chłopiec rysuje tak dużo, że krasnoludek w każdym odcinku musi mu przynieść nową sztukę. Gdyby wtedy miał ołówek YATO, wymieniałby tylko wkłady.

 

 

Marka YATO jako jedna z pierwszych na rynku rozpoczyna sprzedaż tego typu ołówków – model YT-69280. Ich najważniejszą cechą użytkową jest możliwość wymiany wkładów grafitowych. Producent zastosował jako obudowę ołówka automatycznego solidne i odporne na zniszczenia

tworzywo sztuczne ABS. Wkład grafitowy jest o 18% grubszy od zwykłego grafitu w ołówku drewnianym, ale przez to nawet dwukrotnie trwalszy. Najważniejszą cechą praktyczną ołówka automatycznego Yato jest brak konieczności ostrzenia go za pomocą noża. Nie trzeba już posiadać przy sobie czegoś ostrego, aby zatemperować złamany grafit. W ołówku automatycznym wystarczy wcisnąć przycisk, a z zasobnika wysunie się kolejny fragment grafitu i, jeśli potrzebujemy cienkiej końcówki, wystarczy go zaostrzyć na kawałku papieru ściernego. Ważne jest też to, że do różnych zadań nie potrzebujemy już kilku różnych modeli. W ofercie firmy Yato znajdziemy bowiem trzy rodzaje grafitów: uniwersalny, do chropowatych powierzchni i biały do ciemnych powierzchni.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar