OLIVER FRESE DYREKTOREM OPERACYJNYM KOELNMESSE

Oliver Frese obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) w Koelnmesse. Rada Nadzorcza Koelnmesse wybrała jego kandydaturę na posiedzeniu w końcu listopada br.

Oliver Frese do końca 2018 r. pełnił funkcję członka zarządu Deutsche Messe AG w Hanowerze. Jako dyrektor zarządzający 3-osobowym zarządem w Kolonii będzie odpowiedzialny za operacyjny rozwój portfolio imprez Koelnmesse. Oliver Frese rozpoczyna się 1 stycznia 2020 roku. – W osobie Olivera Frese’a zyskaliśmy niezwykle doświadczonego dyrektora targów i prawdziwego lidera, któremu ufamy, że będzie w stanie zintegrować nowe wydarzenia i dalej rozwijać tradycyjne targi kolońskie, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego biznesu targowego – powiedziała przewodnicząca Rady Nadzorczej i burmistrz Kolonii

Henriette Reker po decyzji rady.

 

Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse, skomentował zaś wybór Rady Nadzorczej Koelnmesse, mówiąc: – Wraz z Oliverem Frese do Kolonii przyjeżdża dynamiczny i uznany profesjonalista targowy, który w swojej dotychczasowej udanej karierze poznał wszystkie arkana szybko zmieniającej się branży targowej. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim w zespole zarządzającym, aby kontynuować naszą historię sukcesu.

 

Oliver Frese może poszczycić się 14-letnim stażem w Deutsche Messe AG. Przed objęciem stanowiska w zarządzie do roku 2013 był odpowiedzialny za Hannover Messe, najważniejsze światowe targi przemysłowe. W zarządzie odpowiadał za technologie, gastronomię i usługi, jak również za obszar kompetencji ICT & Digital Business Events oraz wszystkie targi publiczne w Hanowerze.

– Z niecierpliwością czekam na współpracę z wysoce profesjonalnym i doświadczonym zespołem w celu dalszego rozwoju silnej pozycji Koelnmesse na międzynarodowym rynku targowym i dalszego rozszerzania Kolonii jako miejsca, w którym powstają innowacyjne koncepcje targów i wydarzeń – powiedział Oliver Frese.

 

Jako dyrektor zarządzający Oliver Frese wchodzi do zarządu Koelnmesse i będzie pracował w nim wraz z Geraldem Böse, który jako dyrektor generalny i prezes odpowiada za strategię przedsiębiorstwa, jego rozwój i biznes międzynarodowy, oraz z Herbertem Marnerem (CFO) odpowiadającyn za sprawy techniczne i finansowe. Frese zastępuje Katharinę Hammę, która opuściła Koelnmesse pod koniec 2018 r.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar