OKULARY OCHRONNE YATO

Żeby noszenie okularów ochronnych w czasie pracy nie było udręką i koniecznością, a świadomym wyborem w celu ochrony zdrowia, należy dobrać właściwy model. Ma on być nie tylko wygodny i dopasowany do kształtu głowy, nosa i uszu, ale także wykonany z zastosowaniem najlepszych materiałów prawidłowo chroniących oczy. W katalogu akcesoriów YATO pojawiły się właśnie cztery nowe modele okularów.

 

YATO YT-73602 i YT-73603 to lekkie okulary ochronne przeznaczone do ochrony oczu przed odpryskami ciał stałych występujących podczas ręcznej i maszynowej obróbki metali, drewna, tworzyw sztucznych czy materiałów ceramicznych. Szybki i oprawki wykonane są z twardego, przeźroczystego poliwęglanu, który wytrzymuje uderzenia cząsteczkami o

masie 86 g z prędkością 45 m/s (okulary spełniają normę EN 166). Końcówki nauszników powleczono miękką gumą zapobiegającą zsuwaniu się. Specjalna konstrukcja oprawek typu fit over pozwala na równoczesne noszenie okularów korekcyjnych.

yt-73700

Z kolei modele YATO YT-73700 i YT-73701 charakteryzują się nowoczesnym kształtem, a przez to bardzo wysokim komfortem użytkowania. Przeznaczone są do ochrony oczu przed cząsteczkami stałymi podczas szlifowania, wiercenia lub w trakcie innych prac technicznych. Panoramiczne szyby wykonane z bezbarwnego poliwęglanu są od strony twarzy dodatkowo obłożone zdejmowanym uszczelnieniem, które zapobiega przedostawaniu się do oczu najmniejszych drobin kurzu. Wewnętrzną powierzchnię okularów pokryto dodatkową powłoką antymgielną, która zapobiega parowaniu tworzywa przy zmianie temperatur. Oprócz klasycznych nauszników okulary te mają regulowane elastyczne paski, które zapobiegają ich zsuwaniu się z nosa i poszerzają zakres zastosowań.

yt-73603

yt-73602

MarekPudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments