OKULARY OCHRONNE YATO YT-73765 i YT-73766

W katalogu produktów BHP YATO pojawił się właśnie nowy model okularów ze szkłem szarym (YT-73765) lub bezbarwnym (YT-73766).

Żeby noszenie okularów ochronnych w czasie pracy nie było udręką i koniecznością, a świadomym wyborem w celu ochrony zdrowia, należy dobrać ich właściwy model. Ma on być nie tylko wygodny i dopasowany do kształtu głowy, nosa i uszu, ale także wykonany z zastosowaniem najlepszych materiałów właściwie chroniących gałki oczne. Takie są nowe okulary YATO przeznaczone do ochrony oczu przed odpryskami ciał stałych podczas ręcznej i maszynowej obróbki metali, drewna, tworzyw sztucznych czy materiałów ceramicznych. Szybki i oprawki wykonane są z twardego, przezroczystego poliwęglanu,

który wytrzymuje uderzenia cząsteczkami o masie 86 g z prędkością 45 m/s (okulary spełniają normę EN 166). Soczewki są także odporne na zadrapania, a powłoka anti-fog zapobiega ich parowaniu przy zmianie temperatur. Końcówki nauszników powleczono miękką gumą. Można je zmienić na elastyczny pasek z regulacją długości, który wraz z wewnętrzną wkładką uszczelniającą z pianki EVA gwarantuje idealne przyleganie okularów do twarzy i – tym samym – najwyższą ochronę oczu. Zapobiega też zsuwaniu się podczas intensywnego ruchu.

Marek Pudło

 

yt-73765

 

yt-73766_b

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar