Ogrodowa konferencja Ryobi
26 września w hotelu JAN w Bełchatowie odbyła się konferencja poświęcona urządzeniom i narzędziom ogrodowym Ryobi firmy A&M Elektronarzędzia Sp. z o.o., dystrybutora elektronarzędzi i akcesoriów marek Milwaukee, AEG oraz Ryobi. Wzięli w niej udział najwięksi polscy dystrybutorzy tych produktów.
Konferencję rozpoczął Jerzy Ejtel, dyrektor generalny A&M Elektronarzędzia Sp. z o.o., prezentując osiągnięcia Grupy TTI – markę Ryobi: – TTI Group została założona w 1985 r. przez Horsta Juliusa Pudwilla i Roya Chi Ping Chunga, jest firmą globalną działającą w Europie, Ameryce
i Azji. Grupa produkuje elektronarzędzia wszystkich klas: profesjonalnej przemysłowej, czyli tzw. premium (elektronarzędzia i osprzęt Milwaukee), profesjonalnej (elektronarzędzia i osprzęt AEG) i DIY, czyli dla majsterkowiczów oraz użytkowników domowych (elektronarzędzia, osprzęt i urządzenia ogrodowe Ryobi), a więc pokrywa całe spektrum rynku elektronarzędzi. Wiele z nich to innowacyjne urządzenia, opracowane w naszych centrach badawczych zlokalizowanych w Chinach, USA i Europie. Znakiem rozpoznawczytm Ryobi jest innowacyjny, ujednolicony system zasilania akumulatorami, zwany ONE+, którym można zasilać ponad 30 elektronarzędzi i urządzeń ogrodowych. Wszystkie produkty i rozwiązania Ryobi są oparte na uprzednim rozpoznaniu rynku oraz badaniach potrzeb użytkowników elektronarzędzi i urządzeń ogrodowych z segmentu DIY. Nasze narzędzia mają służyć ludziom, dlatego staramy się je projektować tak, aby w jak najwyższym stopniu spełniały wygórowane wymagania współczesnych użytkowników.Jerzy Ejtel, dyrektor generalny A&M Elektronarzędzia, podczas swojej prezentacji
Urządzenia i rozwiązania marki Ryobi przeznaczone do prac ogrodowych przedstawił Grzegorz Gębala, przedstawiciel handlowy A&M Elektronarzędzia: – Nasze urządzenia są zasilane nowoczesnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Mamy szeroką gamę systemów zasilania: od 4 V, przez 12, 14,4, 18 i 24 V, do 36 i 48 V. Moc tych źródeł energii jest dostosowana do zastosowań naszych narzędzi i produktów. Do drobnych prac ogrodowych przeznaczone są baterie 4 V, do bardziej wymagających – 18 V, a obecnie wprowadzane na rynek nowe urządzenia z zasilaniem 36/48 V, np. kosiarki, zastępują z powodzeniem maszyny spalinowe. Akumulatory, które oferujemy we wspomnianych systemach zasilania, odznaczają się najwyższym poziomem technologicznym. Zastosowaliśmy w nich elektronikę optymalizującą pracę całych baterii i ich poszczególnych ogniw: chroniącą przed przeciążeniem, przegrzaniem i nadmiernym rozładowaniem, informującą za pomocą specjalnych diod o stanie naładowania, optymalizującą na poziomie pojedynczych ogniw zarówno proces oddawania energii, jak jej pobierania (ładowania). Nie zapomnieliśmy też o stabilnym zamocowaniu ogniw w obudowach akumulatorów, które ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu wspomnianych tu rozwiązań znacznie wydłużyliśmy czas użytkownia naszych baterii, średno o dwa razy.
Grzegorz Gębala powiedział, że Ryobi nie tylko dba o nowoczesność stosowanych systemów zasilania, ale także zaproponowało wiele usprawnień ergonomii urządzeń ogrodowych: – Np. nasze kosiarki i ich regulowane uchwyty są tak skonstruowane, że są wygodne nie tylko dla osób niskich lub o średnim wzroście, ale także dla wysokich. Nie muszą więc one schylać się i nadwyrężać swoich kręgosłupów. Sam uchwyt ma też wygodnie umieszczone przyciski służące do włączania maszyn i ich regulacji.
Pod względem szerokości oferty Ryobi nie ustępuje światowym potentatom rynku. – W klasie zasilania 36/48 V oferujemy nie tylko kosiarki, ale także kosy żyłkowe i ostrzowe, nożyce do żywopłotu, piły łańcuchowe oraz dmuchawy – poinformował Grzegorz Gębala. – W klasie 18 V – podkaszarki, piły łańcuchowe i brzeszczotowe do gałęzi z rękojeściami teleskopowymi, nożyce do żywopłotu (w tym z rękojeściami teleskopowymi), urządzenia wielofunkcyjne, nożyce do trawy, dmuchawy. Mamy też pełną gamę urządzeń zasilanych sieciowo. Oprócz odpowiedników wymienionych rodzajów maszyn zasilanych bateryjnie, w klasie urządzeń 230 V oferujemy rozdrabniarki do gałęzi, myjki ciśnieniowe, łuparki do drewna i glebogryzarki. Nie bylibyśmy czołowym światowym dostawcą urządzeń ogrodowych, gdybyśmy nie mieli w swojej ofercie urządzeń spalinowych: kosiarek, kos, nożyc do żywopłotu, glebogryzarek, pił łańcuchowych, dmuchaw, myjek, a nawet agregatów prądotwórczych przeznaczonych do zasilania urządzeń domowych. Do ich napędu stosujemy 2- i 4-suwowe silniki renomowanych producentów: Subaru, Hondy i Brigs Straton. Specjalnie opracowaliśmy dla nich innowacyjnie rozwiązania znacznie podszące wygodę pracy i obsługi, takie jak ergonomiczne szelki do kos i rękojeści do pozostałych rodzajów narzędzi, głowice żyłkowe o ułatwionej obsłudze, systemy szybkiego i ułatwionego rozruchu silników spalinowych, wymiany osprzętu, np. łańcuchów tnących w piłach, itp. Nasze urządzenia spalinowe podzieliliśmy na trzy klasy jakościowe: GOOD (dobrą), BETTER (lepszą), BEST (najlepszą), i oznaczyliśmy odpowiednio POWR LT2® series, POWR LT4® series i POWR XT® series. Jak widać każdemu użytkownikowi urządzeń ogrodowych jesteśmy w stanie zaproponować urządzenie dostosowane do jego potrzeb i wymagań co do efektywności oraz wygody pracy. Do naszych wszystkich urządzeń oferujemy szeroką gamę osprzętu, który dystrybujemy pod markami Ryobi i Homelite.
Ważną częścią wystąpienia Grzegorza Gębali było omówienie zagadnienia wsparcia, jakie marka Ryobi oferuje swoim dystrybutorom w Polsce. – Oprócz szerokiej gamy regałów i stojaków jest też wsparcie online, jak też w postaci zróżnicowanych materiałów marketingowych: od ulotek, katalogów, po artykuły prasowe, filmy i reklamy – powiedział Grzegorz Gębala.
Były też zajęcia praktyczne, na których uczestnicy konferencji mogli sami wypróbować narzędzia i urządzenia ogrodowe Ryobi na specjalnie przygotowanych stanowiskach testowych. Konferencję zakończyło wręczenie dyplomów potwierdzających nabycie kompetencji potrzebnych do profesjonalnej sprzedaży urządzeńRyobi.