OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA METABO

– Metabo jest rzetelnym i lojalnym partnerem, z którym warto rozwijać biznes – powiedział Sławomir Surma, prezes zarządu Metabo Polska na Ogólnopolskiej Konferencji Metabo. Spotkanie odbyło się w dniach 6-8 września w Kołobrzegu w hotelu AQUARIUS SPA i wzięło w nim udział około 120 osób, reprezentujących
ok. 70 firm z całego kraju.

 

Konferencję otworzył Sławomir Surma, prezes zarządu Metabo Polska. – Jak wiadomo, w tym roku Metabo weszło w skład koncernu Hitachi Koki należącego do Grupy Hitachi, będącej właścicielem około 1000 spółek działających na całym świecie – poinformował Sławomir Surma. – Hitachi to jeden największych światowych koncernów działających w wielu branżach: m.in.

IT, telekomunikacyjnej, infrastrukturalnej, energetycznej, medycznej, samochodowej, elektronicznej, maszynowej i narzędziowej, jak również oferujący przy tym szeroki zakres usług finansowych. Wejście Metabo w struktury Hitachi Koki odbyło się na partnerskich zasadach i na tychże samych zasadach prowadzimy obecnie swoją działalność w ramach japońskiego koncernu. Oznacza to, że nie tylko zachowana została marka Metabo, ale również że prowadzi ona działalność jako niezależna spółka i ma samodzielność niezbędną do kontynuacji swoich osiągnięć i uzyskiwania bardzo dobrych wyników w przyszłości.

Sławomir Surma, prezes zarządu Metabo Polska, otworzył konferencję

 

Obecnie największym priorytetem jest odpowiednie połączenie mocnych stron Metabo z typowymi atutami dużej organizacji, takimi jak korzyści ilościowe przy zakupach, komplementarna obecność na rynkach, gęsta sieć logistyczna i dystrybucyjna oraz duże zasoby w dziedzinie badań i rozwoju, na przykład w obszarze konstruowania silników czy rozwoju technologii akumulatorowej. Dzięki temu przed Metabo otwierają się wspaniałe perspektywy rozwoju i osiągania dużych korzyści. Z drugiej strony patrząc, fabryka Metabo w Nürtingen, skupiająca pod jednym dachem działy rozwoju i zarządzania produktem, produkcję oraz marketing, to dla Hitachi znakomita możliwość zbliżenia się do europejskich rynków. Dotąd jako Metabo, aby wyrównać deficyty w stosunku do większych konkurentów, wykorzystywaliśmy atuty firmy średniej wielkości. Sądzimy więc, że takie nasze zalety, jak elastyczność, krótkie i szybkie procesy decyzyjne, odwaga oraz duże tempo innowacji, trzeba koniecznie zachować. Z kolei deficyty wynikające z mniejszych rozmiarów naszej firmy możemy teraz szybko zniwelować przez przynależność do koncernu Hitachi. Zatem możliwość dobrego połączenia atutów obu organizacji sprawia, że Hitachi to idealny partner dla Metabo, a Metabo dla Hitachi – konkludował Sławomir Surma.

Paweł Dawidowicz, dyrektor handlowy Metabo Polska, poprowadził panel sprzedażowo-marketingowy

Ważnym punktem wystąpienia Sławomira Surmy było omówienie wyników Metabo Polska osiągniętych w ub.r.: – W 2015 r. nasze obroty wzrosły o 26% w porównaniu do 2014 r. Uzyskany przyrost przychodów więc znacznie przewyższył wzrost rynku elektronarzędzi w Polsce. W br. odnotowujemy też dynamikę sprzedaży na poziomie roku poprzedniego, gdyż nasze przychody w pierwszym półroczu wzrosły o ponad 24% w stosunku do analogicznego okresu ub.r. Pod względem liczby sprzedanych maszyn zajmujemy w Polsce trzecie miejsce. Główny nośnikiem tego wzrostu są urządzenia akumulatorowe, których sprzedaż podwoiliśmy, jak też kompaktowe szlifierki kątowe niedawno wprowadzone na rynek i wysoko ocenione przez użytkowników za doskonałe walory użytkowe. Jego motorem, niewątpliwie, są też ukośnice oraz kilkadziesiąt wprowadzonych nowości.

Sławomir Surma podziękował też partnerom handlowym za owocną współpracę w ub.r. i zachęcił do jej kontynuacji, mówiąc: – Jesteśmy rzetelnym i lojalnym partnerem, z którym warto rozwijać biznes.

Paweł Ozga preznetuje pierwszą na świecie dużą akumulatorową szlifierkę kątową

Merytoryczna część konferencji składała się z trzech paneli: sprzedażowo-marketingowego, przemysłowego i poświęconego nowościom produktowym. Pierwszy z nich poprowadził Paweł Dawidowicz, dyrektor handlowy Metabo Polska. Omówił strategie marketingowo-sprzedażową i zapowiedział rozszerzenie pakietu serwisowego:

Program „Zero kosztów serwisowych” obowiązuje przez rok, licząc od daty zakupu maszyny – poinformował Paweł Dawidowicz. – Użytkownik ma w nim zapewnione: bezpłatne naprawy bez względu przyczynę powstania usterki i bezpłatną wymianę części. 

Panel poświęcony programowi przemysłowemu Metabo poprowadził Michał Jędrej, jego koordynator. – Główną składową programu przemysłowego jest ramowa umowa o współpracy z zakładem lub fabryką zapewniająca klientom z przemysłu bardzo dobrą obsługę handlową i serwisową – przypomniał Michał Jędrej. – Użytkownikom przemysłowym, którzy zawrzą z nami umowę, zapewniamy pomoc w prawidłowym doborze naszych urządzeń wraz z inwentaryzacją posiadanego parku maszynowego, jak też szybką obsługę serwisową świadczoną przez wybranego przez nas partnera handlowego. O jego wyborze decydują kryteria geograficzne i udokumentowana współpraca z klientem. Integralną częścią tego programu jest program flotowy, inaczej mówiąc długoterminowy wynajem maszyn ze zryczałtowaną miesięczną opłatą i kompletną obsługą serwisową. Obejmuje on ponad 200 urządzeń, które mogą pracować w warunkach przemysłowych. Istotnym novum jest wprowadzenie programu FULL SERVICE Metabo, czyli możliwości zakupu wraz z urządzeniem dodatkowej gwarancji rozszerzonej od 12 do 24 miesięcy, która obejmuje wspomnianą pełną obsługę serwisową. Ważną korzyścią dla użytkowników przemysłowych wynikającą z niej jest redukcja do zera kosztów związanych z utrzymaniem elektronarzędzi w ruchu produkcyjnym oraz szybka ścieżka serwisowa. Michał Jędrej zaprezentował też nowe elektronarzędzia Metabo przeznaczone specjalnie dla przemysłu: krawędziarki ręczne serii KFM i akumulatorową gwinciarkę GB 18 LTX BL I QUICK.

_MG_9066

Organizatorzy konferencji i wyróżnieni polscy dystrybutrorzy Metabo

Podczas panelu poświęconego nowym produktom Paweł Ozga, specjalista ds. szkoleń i pokazów w Metabo Polska, przedstawił właśnie wprowadzane na rynek młotowiertarki klasy 2 kg, wiertarko-wkrętarki serii LTX i LT, pierwszą na świecie akumulatorową dużą szlifierkę kątową Metabo WPB 36 LTX BL, ręczną akumulatorową taśmową pilarkę do metalu Metabo MBS 18 LTX, szlifierki do ścian na wysięgniku Metabo LSV 5-225 i Metabo LSV 5-225 Comfort, nowe ukośnice z funkcją symetrycznego dzielenia kąta Metabo KGSV 72 Xact SYM i Metabo KGSV 72 Xact oraz szlifierki kątowe Metabo klasy ECO.

Michał Jędrej pokazuje możliwości nowych krawędziarek Metabo

Pierwszy dzień konferencji zakończył uroczysty bankiet, na którym uhonorowano pamiątkowymi dyplomami najlepszych dystrybutorów Metabo, firmy: ARBUD II, BOTAR, CENTRUM PNEUMATYKI Krzysztof Kardański, DOMITECH, MATRIX, MEGASTORE, ROTOR, SEGER, SLET, TORA i WALKUSZ. Wieczór uatrakcyjniły występy iluzjonisty Macieja Pola i „Kabaretu młodych panów”.

_MG_9002

W drugim dniu spotkanie miało charakter czysto integracyjny. Na świeżym powietrzu – w przymorskim lesie i na plaży – rozegrano wiele ciekawych konkursów sprawnościowych. Uczestnicy konferencji wzięli także udział w zbiorowym budowaniu domina z tak przeróżnych elementów, jak opony, kantówki, skrzynki na butelki, deski, rynny, rury, sznurki, kompresor, wiadro, drabina, beczka, elementy tekturowe, itp. Finałem wspólnego budowania było wywołanie efektu domina zakończonego odsłonięciem logotypu Metabo, co też wyśmienicie się udało, pomimo zabawnych perypetii.

_MG_9018

height="467" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/10/MG_9018.jpg 700w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/10/MG_9018-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2016/10/MG_9018-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 700px) 100vw, 700px"/>

Reasumując, Metabo Polska udowodniło, że jest stabilnym partnerem, dynamicznie rozwijającym swoją ofertę produktową i wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania. Jak wiadomo, nowe i innowacyjne produkty są motorem rozwoju biznesu oraz modernizacji życia.

pins

_MG_9036

_MG_9076

_MG_9001