Ogólnopolska konferencja Makity

Na tegoroczną konferencję Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych do Dźwirzyna. Spotkanie odbyło się w hotelu HAVET Resort & Spa w dniach 26-27 maja br. W imprezie wzięło udział ponad 150 przedstawicieli dystrybutorów japońskiej marki w Polsce.

 


Konferencję rozpoczął Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając serdecznie wszystkich jej uczestników i informując o programie spotkania. W dalszej części wystąpienia Artur Królikowski omówił wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw oraz ubiegłoroczną sytuację na rynku elektronarzędzi. Japoński koncern odnotował w Polsce w 2011 r. kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie elektronarzędzi i

kilkunastoprocentowy wzrost w segmencie akcesoriów. – Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku, a co za tym idzie sporych wahań popytu, nasza spółka utrzymała tendencję wzrostową w sprzedaży swoich marek: Makita, Dolmar oraz Maktec. Ten kilkuprocentowy wzrost uznajemy za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów narzędzi odnotowało w ubiegłym roku duże spadki obrotów – stwierdził Artur Królikowski.

Od lewej: Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z o.o.,

Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzeaży Makita Sp. z o.o.


Ważnym punktem spotkania była prezentacja nowości produktowych. Obszernie przedstawili je regionalni koordynatorzy sprzedaży: Zbigniew Kogut i Sławomir Gronuś. Z oferty marki Makita zaprezentowali m.in. nowe młoto-wiertarki (HR2300 i HR2600) oraz młoto-wiertarki z funkcją kucia (HR2610/T, HR2611F/FT), pilarkę LH1200FL, która łączy w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy, tarczowe pilarki ręczne (HS6100, HS7100 i HS7101), frezarkę do rowków (PJ7000) i frezarko-wycinarkę (RT0700CX2). Omawianie elektronarzędzi akumulatorowych rozpoczęto od przedstawienia piły posuwowej JR100DZ/DWE i wiertarko-wkrętarki udarowej HP330DWE. Zaprezentowano także: 2-biegową wiertarko-wkrętarkę udarową BHP446RFE, frezarki do rowków (BPJ140Z i BPJ180Z/RFE), odbiornik radiowy BMR050, młoto-wiertarkę SDS-plus BHR243RFE, wkrętarkę BFS451RFE, pilarkę tarczową BHS630Z/RFE, latarkę BML800 oraz młoto-wiertarki SDS-plus z opcją kucia (BHR262RDE, BHR262Z2C, HR262TDWBE). Sporo uwagi poświęcono również akumulatorowym narzędziom wielofunkcyjnym oraz zestawom COMBO, a także gwoździarce pneumatycznej Makita AN902. Podczas prezentacji nie zabrakło również nowości z oferty marki Maktec: wiertarek udarowych (MT870X1, MT811, MT812), akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych (MT960E, MT961E), szlifierki oscylacyjnej MT923 oraz dmuchawy MT400. Możliwości robocze prezentowanych narzędzi partnerzy handlowi sprawdzali podczas części praktycznej konferencji.

Jak wiadomo, Makita wspiera w Polsce sportową rywalizację drwali, sponsorując zarówno zawody, jak i zawodników. Jest również głównym sponsorem najlepszej w Polsce drużyny drwali. Tę część aktywności japońskiego koncernu w Polsce omówił Sławomir Gronuś, pełniący funkcję opiekuna firmowej drużyny drwali. Najpierw przedstawił partnerom handlowym zawodników reprezentujących barwy Makity na wielu polskich i międzynarodowych zawodach: Jacka Stochniałka, Tomasza Kowola, Romana Szalę, Kamila Szarmacha. – Podczas zmagań konkursowych zawodnicy muszą nie tylko wykonać swoje zadanie w jak najkrótszym czasie, ale również wykazać się bardzo dużą precyzją operowania piłą łańcuchową – podkreślił Słowomir Gronuś. – Jednakże aby osiągnąć sukces, poza niezwykłymi umiejętnościami, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Zapewnienie im najlepszych maszyn i osprzętu oraz wsparcia organizacyjno-logistycznego to nasze zadanie. Przypomnijmy, zawodnicy z teamu japońskiego koncernu startują na piłach łańcuchowych Makita 7901 oraz Dolmar PS 7900 HS i wielokrotnie już na nich wygrywali w Mistrzostwach Polski. Zawody te dzięki ich udziałowi zyskują coraz większy prestiż, a profesjonalne pilarki łańcuchowe Makita i Dolmar są coraz bardziej cenione przez polskich drwali. W ubiegłym roku Roman Szala wygrał XII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, a Jacek Stochniałek zajął drugie miejsce w kategorii otwartej w Europejskich Zawodach Drwali, które odbyły się w Tucholi. – Zawody te przyniosły nam również dwa pierwsze miejsca w kategorii narodowej, a zajęli je odpowiednio Jacek Stochniałek i Kamil Szarmach –

przypomniał Sławomir Goronuś. – Z Mistrzostw Polski Drwali organizowanych przez SPL nasi zawodnicy również wrócili z medalami. Złoto wywalczył Jacek Stochniałek, a brąz Tomasz Kowol.

Makita nie tylko wspiera zawodników-drwali, ale również kierowcę rajdowego Radosława Typę z Radex Rally Teamu, o którym opowiedział Artur Królikowski: – Radosław Typa rozpoczął swoją karierę kierowcy rajdowego w 2001 r., startując w zawodach okręgowych na fiacie 126p. Konsekwencja, upór i przede wszystkim dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w zawodach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W chwili obecnej Radosław Typa ma na swoim koncie udział w dużej liczbie rajdów odbywających się w Polsce i poza granicami kraju. W wielu z nich zajmował czołowe miejsca. Młody sportowiec był również gościem majowej konferencji. Podczas zajęć praktycznych miłośnicy sportów samochodowych mogli zapytać go o interesujące ich kwestie dotyczące dyscypliny, którą uprawia, jak również przyjrzeć się z bliska rajdowemu mitsubishi, które zaprezentował na placu hotelowym.

Konferencję zakończył uroczysty bankiet, którego wiodącym tematem była kultura i kuchnia Japonii. Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko zapoznać się ze sztukami walki i ich filozofią wywodzącą się z buddyzmu zen, ale także spróbować tradycyjnych japońskich trunków – sake i morelowego wina – oraz skosztować sushi. Organizatorzy dla swoich gości przygotowali także ekspresowy kurs robienia sushi, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

IRWIN Tools wspiera wszystkich fachowców

Irwin Tools zorganizował dla użytkowników swoich narzędzi loterię promocyjną. W konkursie można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

 

 

 

Do udziału w loterii zachęca Mariusz Banaszak z Działu Marketingu Newell Poland Services: – IRWIN wspiera fachowców, nie tylko podczas pracy każdego dnia. Daje im unikalne, innowacyjne i najlepsze w swoim rodzaju narzędzia, które pozwalają pracować szybciej, dokładniej i wydajniej. IRWIN to narzędzia najlepsze w swojej klasie, które dzięki odpowiedniemu wsparciu marketingowemu, stanowią atrakcyjną ofertę dla użytkownika końcowego. Przykładem takiego wsparcia jest loteria promocyjna, w której można wygrać

wspaniałe nagrody. Każdy, kto w okresie od 3 marca do 31 maja 2014 r. zakupi jakiekolwiek narzędzia marki IRWIN za kwotę co najmniej 50 zł brutto, otrzyma kartę-zdrapkę. Każda karta wygrywa. Do zdobycia jest aż 107.030 nagród – narzędzia IRWIN oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny, m.in. telewizory, tablety i smartfony. Losowanie nagród głównych odbędzie się 9 czerwca 2014 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.irwinloteria.pl.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

INNOFORM 2018: NARZĘDZIA – PRZEMYSŁ – KOOPERACJA

Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, o niemal połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem merytorycznym, Giełda Kooperacyjna i ponad setka nowości. Tak prezentuje się druga już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

 

Targi INNOFORM to absolutny numer jeden na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym programem merytorycznym i imponującym zakresem tematycznym. Organizatorzy przygotowali dla uczestników m.in. dwie eksperckie konferencje: Narzędziowo-Przetwórczą oraz tegoroczną nowość pt.: „Techniki Przyrostowe w Przemyśle

Narzędziowo-Przetwórczym”. Warto zatem efektywnie rozplanować swój czas, by uczestniczyć we wszystkich istotnych wydarzeniach podczas Targów INNOFORM. Pierwszego dnia na konferencji narzędziowo-przetwórczej Zwiedzający usłyszą o nowych możliwościach zwiększenia właściwości użytkowych narzędzi i części maszyn ze stali utwardzonych oraz nowych rozwiązaniach w systemach gorącokanałowych. Oprócz tego czekają na nich prelekcje dotyczące m.in. optymalizacji procesu przezbrajania form wtryskowych oraz czyszczenia technologią mikrocząsteczek suchego lodu w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Drugi dzień upłynie pod znakiem technik przyrostowych w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. Wykłady obejmować będą m.in. tematykę technologii DMLS w budowie wkładek z chłodzeniem konformalnym, druk 3D Innowacyjną Metodą Wsparcia Produkcji Butelek w CP Glass a także produkcję krótkoseryjną wyrobów z tworzyw sztucznych.

Innoform-int-3

Wśród tegorocznych branżowych nowości prezentowanych na Targach INNOFORM znajdą się m.in.: innowacyjna stal ulepszana cieplnie EskyLos®2002 firmy Bogner Edelstahl Polska, wieloosiowa tokarka numeryczna Lynx 2100 z napędzanymi narzędziami DOOSAN prezentowana przez DEMATEC Polska, nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower firmy INCOE International Europe, innowacyjna linia frezów do obróbki węglików spiekanych Sphero-CVD firmy ITA Sp. z o.o. Sp. k., technologia zwiększająca wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM firmy Oerlikon Balzers Coating Poland, Mouldflo – kompaktowy system monitorowania i diagnozowania układów chłodzenia w formach wtryskowych firmy A. MARCINIAK OT, certyfikowane grafity POCO GRAPHITE prezentowane przez EDM TOOLS, system CoolingCare do automatycznego czyszczenia i diagnostyki kanałów chłodzących w formach wtryskowych firmy FADO czy multizłącza RMI, CMI do termoregulacji form wtryskowych firmy STÄUBLI Łódź.

Innoform-int-2

Kooperacja to słowo klucz, które najlepiej oddaje charakter targów. Wzajemna współpraca między przedsiębiorstwami w produkcji towarów czy usług, która przynieść ma korzyści dla obydwu stron. I w tym miejscu pojawia się Giełda Kooperacyjna, która tworzy przestrzeń do biznesowych rozmów i finalizacji transakcji. W zeszłym roku Giełda przyciągnęła aż 70 firm, które reprezentowały najróżniejsze gałęzie przemysłu. Formuła Giełdy jest banalnie prosta. Spotkanie dwóch przedsiębiorców, którzy przychodzą na rozmowę z konkretnymi produktami, usługami i oczekiwaniami względem partnera. Albo udaje się od razu dobić targu, albo za stołem siada kolejny kontrahent i poszukiwania trwają dalej.

Realna szansa na biznesową współpracę powoduje, że w tegorocznych targach postanowiło wziąć udział ponad 254 renomowanych producentów i dystrybutorów z całego świata. To ponad dwa razy więcej, niż w zeszłym roku! O 40% wzrosła także powierzchnia ekspozycyjna, co przekłada się na jeszcze więcej branżowych nowości.

– Mimo, że jest to dopiero druga edycja Targów INNOFORM to już teraz są one najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu branży narzędziowej. Targi to możliwość zobaczenia na żywo tego, co oferują firmy, ale przede wszystkim to okazja do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i nawiązania stałej współpracy – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Nie przez przypadek Targi INNOFORM organizowane są właśnie w Bydgoszczy. To polska Dolina Krzemowa przemysłu narzędziowo-przetwórczego, gdzie reprezentacja przedsiębiorców w branży rokrocznie stale się powiększa.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu