Ogólnopolska konferencja Makity

Na tegoroczną konferencję Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych do Dźwirzyna. Spotkanie odbyło się w hotelu HAVET Resort & Spa w dniach 26-27 maja br. W imprezie wzięło udział ponad 150 przedstawicieli dystrybutorów japońskiej marki w Polsce.

 


Konferencję rozpoczął Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając serdecznie wszystkich jej uczestników i informując o programie spotkania. W dalszej części wystąpienia Artur Królikowski omówił wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw oraz ubiegłoroczną sytuację na rynku elektronarzędzi. Japoński koncern odnotował w Polsce w 2011 r. kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie elektronarzędzi i

kilkunastoprocentowy wzrost w segmencie akcesoriów. – Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku, a co za tym idzie sporych wahań popytu, nasza spółka utrzymała tendencję wzrostową w sprzedaży swoich marek: Makita, Dolmar oraz Maktec. Ten kilkuprocentowy wzrost uznajemy za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów narzędzi odnotowało w ubiegłym roku duże spadki obrotów – stwierdził Artur Królikowski.

Od lewej: Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z o.o.,

Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzeaży Makita Sp. z o.o.


Ważnym punktem spotkania była prezentacja nowości produktowych. Obszernie przedstawili je regionalni koordynatorzy sprzedaży: Zbigniew Kogut i Sławomir Gronuś. Z oferty marki Makita zaprezentowali m.in. nowe młoto-wiertarki (HR2300 i HR2600) oraz młoto-wiertarki z funkcją kucia (HR2610/T, HR2611F/FT), pilarkę LH1200FL, która łączy w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy, tarczowe pilarki ręczne (HS6100, HS7100 i HS7101), frezarkę do rowków (PJ7000) i frezarko-wycinarkę (RT0700CX2). Omawianie elektronarzędzi akumulatorowych rozpoczęto od przedstawienia piły posuwowej JR100DZ/DWE i wiertarko-wkrętarki udarowej HP330DWE. Zaprezentowano także: 2-biegową wiertarko-wkrętarkę udarową BHP446RFE, frezarki do rowków (BPJ140Z i BPJ180Z/RFE), odbiornik radiowy BMR050, młoto-wiertarkę SDS-plus BHR243RFE, wkrętarkę BFS451RFE, pilarkę tarczową BHS630Z/RFE, latarkę BML800 oraz młoto-wiertarki SDS-plus z opcją kucia (BHR262RDE, BHR262Z2C, HR262TDWBE). Sporo uwagi poświęcono również akumulatorowym narzędziom wielofunkcyjnym oraz zestawom COMBO, a także gwoździarce pneumatycznej Makita AN902. Podczas prezentacji nie zabrakło również nowości z oferty marki Maktec: wiertarek udarowych (MT870X1, MT811, MT812), akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych (MT960E, MT961E), szlifierki oscylacyjnej MT923 oraz dmuchawy MT400. Możliwości robocze prezentowanych narzędzi partnerzy handlowi sprawdzali podczas części praktycznej konferencji.

Jak wiadomo, Makita wspiera w Polsce sportową rywalizację drwali, sponsorując zarówno zawody, jak i zawodników. Jest również głównym sponsorem najlepszej w Polsce drużyny drwali. Tę część aktywności japońskiego koncernu w Polsce omówił Sławomir Gronuś, pełniący funkcję opiekuna firmowej drużyny drwali. Najpierw przedstawił partnerom handlowym zawodników reprezentujących barwy Makity na wielu polskich i międzynarodowych zawodach: Jacka Stochniałka, Tomasza Kowola, Romana Szalę, Kamila Szarmacha. – Podczas zmagań konkursowych zawodnicy muszą nie tylko wykonać swoje zadanie w jak najkrótszym czasie, ale również wykazać się bardzo dużą precyzją operowania piłą łańcuchową – podkreślił Słowomir Gronuś. – Jednakże aby osiągnąć sukces, poza niezwykłymi umiejętnościami, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Zapewnienie im najlepszych maszyn i osprzętu oraz wsparcia organizacyjno-logistycznego to nasze zadanie. Przypomnijmy, zawodnicy z teamu japońskiego koncernu startują na piłach łańcuchowych Makita 7901 oraz Dolmar PS 7900 HS i wielokrotnie już na nich wygrywali w Mistrzostwach Polski. Zawody te dzięki ich udziałowi zyskują coraz większy prestiż, a profesjonalne pilarki łańcuchowe Makita i Dolmar są coraz bardziej cenione przez polskich drwali. W ubiegłym roku Roman Szala wygrał XII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, a Jacek Stochniałek zajął drugie miejsce w kategorii otwartej w Europejskich Zawodach Drwali, które odbyły się w Tucholi. – Zawody te przyniosły nam również dwa pierwsze miejsca w kategorii narodowej, a zajęli je odpowiednio Jacek Stochniałek i Kamil Szarmach –

przypomniał Sławomir Goronuś. – Z Mistrzostw Polski Drwali organizowanych przez SPL nasi zawodnicy również wrócili z medalami. Złoto wywalczył Jacek Stochniałek, a brąz Tomasz Kowol.

Makita nie tylko wspiera zawodników-drwali, ale również kierowcę rajdowego Radosława Typę z Radex Rally Teamu, o którym opowiedział Artur Królikowski: – Radosław Typa rozpoczął swoją karierę kierowcy rajdowego w 2001 r., startując w zawodach okręgowych na fiacie 126p. Konsekwencja, upór i przede wszystkim dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w zawodach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W chwili obecnej Radosław Typa ma na swoim koncie udział w dużej liczbie rajdów odbywających się w Polsce i poza granicami kraju. W wielu z nich zajmował czołowe miejsca. Młody sportowiec był również gościem majowej konferencji. Podczas zajęć praktycznych miłośnicy sportów samochodowych mogli zapytać go o interesujące ich kwestie dotyczące dyscypliny, którą uprawia, jak również przyjrzeć się z bliska rajdowemu mitsubishi, które zaprezentował na placu hotelowym.

Konferencję zakończył uroczysty bankiet, którego wiodącym tematem była kultura i kuchnia Japonii. Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko zapoznać się ze sztukami walki i ich filozofią wywodzącą się z buddyzmu zen, ale także spróbować tradycyjnych japońskich trunków – sake i morelowego wina – oraz skosztować sushi. Organizatorzy dla swoich gości przygotowali także ekspresowy kurs robienia sushi, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Claudia Maurer nowym dyrektorem spoga+gafa

Koelnmesse poinformowało, że Claudia Maurer obejmie stanowisko dyrektora spoga+gafa z dniem 1 listopada 2024 roku, zastępując na tej pozycji Stefana Lohrberga.

Ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami wystawienniczymi

47-letnia Claudia Maurer posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w globalnych targach i zarządzaniu projektami. Jest ekspertem w dziedzinie wystaw, konferencji i wydarzeń korporacyjnych oraz posiada tytuł Certified Exhibition Management Professional. Maurer rozpoczęła swoją karierę zawodową w GE Healthcare, a następnie kontynuowała ją we Frankfurckim Centrum Wystawienniczym. Podczas 15-letniego pobytu w

USA zdobyła odpowiednie doświadczenie w zarządzaniu projektami zarówno po stronie organizatorów targów, jak i na poziomie agencji oraz partnerów, w tym jako konsultant komunikacji marketingowej dla rynku farmaceutyczno-kosmetycznym w Ecolab, wiodącym globalnym dostawcy technologii i usług w sekcjach Woda, Higiena i Energia. Na tym stanowisku była odpowiedzialna za ponad 75 wydarzeń rocznie, w których uczestniczyła firma.

Spoga+gafa – nowe wyzwanie zawodowe

Cieszymy się, że możemy powitać Claudię Maurer jako doświadczonego eksperta w naszym zespole. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu na międzynarodowych rynkach w organizacji targów, wydarzeń i prowadzeniu komunikacji marketingowej wnosi cenne perspektywy i wiedzę. Pomoże nam to w dalszym pomyślnym rozwoju targów spoga+gafa – powiedział Sebastian Rosito, wiceprezes ds. zarządzania targami spoga+gafa w Koelnmesse.

Z niecierpliwością czekam na to nowe, ekscytujące wyzwanie, które pozwoli mi owocnie wykorzystać moje wieloletnie doświadczenia w zarządzaniu targami i projektami. Wspólnie z zespołem będę dalej umacniać pozycję spoga+gafa jako największych targów ogrodniczych i grillowych na świecie oraz wyznaczać nowe impulsy dla wystawców i odwiedzających – stwierdziła Claudia Maurer.

Opr. HB (mat.Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dzień otwarty w AW Narzędzia

21 kwietnia br. w Białymstoku odbył się Dzień Otwarty AW Narzędzia. W imprezie wzieli udział przedstawiciele wielu znanych i cenionych na rynku producentów i importerów narzędzi i elektronarzędzi. Goście, którzy odwiedzili w tym dniu siedzibę AW Narzędzia mieli możliwość przyjrzenia się z bliska interesującym ich produktom, a także przetestowania ich możliwości.

 

 


Jedną z największych atrakcji Dnia Otwortego była wizyta piłkarzy Jagiellonii Baiałystok. Koszulkę drużyny prezentuje

Grzegorz Pinkosz, prezes TOYA SA (w środku), towarzyszą mu

Walenty Androsiuk, właściciel AW-Narzędzia (od prawej),

i przedstawiciel Jagiellonii (od lewej).  

 

 

Dzień Otwarty w AW-Narzędzia odwiedziło wielu szefów czołowych firm narzędziowych, m.in. Jacek Rybka,

prezes Tooltechnic Systems (Polska) (pierwszy od prawej)

 

Największą grupę wystawców stanowili producenci i importerzy elektronarzędzi, narzedzi ręcznych i akcesorów

 

Imprezę odwiedzili także przedstawiciele firm oferujących agregaty prądotwórcze, narzedzia pneumatyczne, kompresory i maszyny do obróbki rur

 

 

 

Nie zabrakło również przedstawicieli firm oferujących urządzenia pomiarowe oraz artykuły ścierne

 

 

 Goście chętnie brali czynny udział w pokazach praktycznych.

 

 

Nie brakowało także chętnych do walki w konkursach o cenne nagrody

 

 

 

 

Chętnie pozowano do pamiątkowych fotografii

 

Były także atrakcje dla najmłodszych, m.in rodeo

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu