Ogólnopolska konferencja Makity

Na tegoroczną konferencję Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych do Dźwirzyna. Spotkanie odbyło się w hotelu HAVET Resort & Spa w dniach 26-27 maja br. W imprezie wzięło udział ponad 150 przedstawicieli dystrybutorów japońskiej marki w Polsce.

 


Konferencję rozpoczął Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając serdecznie wszystkich jej uczestników i informując o programie spotkania. W dalszej części wystąpienia Artur Królikowski omówił wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw oraz ubiegłoroczną sytuację na rynku elektronarzędzi. Japoński koncern odnotował w Polsce w 2011 r. kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie elektronarzędzi i

kilkunastoprocentowy wzrost w segmencie akcesoriów. – Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku, a co za tym idzie sporych wahań popytu, nasza spółka utrzymała tendencję wzrostową w sprzedaży swoich marek: Makita, Dolmar oraz Maktec. Ten kilkuprocentowy wzrost uznajemy za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów narzędzi odnotowało w ubiegłym roku duże spadki obrotów – stwierdził Artur Królikowski.

Od lewej: Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z o.o.,

Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzeaży Makita Sp. z o.o.


Ważnym punktem spotkania była prezentacja nowości produktowych. Obszernie przedstawili je regionalni koordynatorzy sprzedaży: Zbigniew Kogut i Sławomir Gronuś. Z oferty marki Makita zaprezentowali m.in. nowe młoto-wiertarki (HR2300 i HR2600) oraz młoto-wiertarki z funkcją kucia (HR2610/T, HR2611F/FT), pilarkę LH1200FL, która łączy w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy, tarczowe pilarki ręczne (HS6100, HS7100 i HS7101), frezarkę do rowków (PJ7000) i frezarko-wycinarkę (RT0700CX2). Omawianie elektronarzędzi akumulatorowych rozpoczęto od przedstawienia piły posuwowej JR100DZ/DWE i wiertarko-wkrętarki udarowej HP330DWE. Zaprezentowano także: 2-biegową wiertarko-wkrętarkę udarową BHP446RFE, frezarki do rowków (BPJ140Z i BPJ180Z/RFE), odbiornik radiowy BMR050, młoto-wiertarkę SDS-plus BHR243RFE, wkrętarkę BFS451RFE, pilarkę tarczową BHS630Z/RFE, latarkę BML800 oraz młoto-wiertarki SDS-plus z opcją kucia (BHR262RDE, BHR262Z2C, HR262TDWBE). Sporo uwagi poświęcono również akumulatorowym narzędziom wielofunkcyjnym oraz zestawom COMBO, a także gwoździarce pneumatycznej Makita AN902. Podczas prezentacji nie zabrakło również nowości z oferty marki Maktec: wiertarek udarowych (MT870X1, MT811, MT812), akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych (MT960E, MT961E), szlifierki oscylacyjnej MT923 oraz dmuchawy MT400. Możliwości robocze prezentowanych narzędzi partnerzy handlowi sprawdzali podczas części praktycznej konferencji.

Jak wiadomo, Makita wspiera w Polsce sportową rywalizację drwali, sponsorując zarówno zawody, jak i zawodników. Jest również głównym sponsorem najlepszej w Polsce drużyny drwali. Tę część aktywności japońskiego koncernu w Polsce omówił Sławomir Gronuś, pełniący funkcję opiekuna firmowej drużyny drwali. Najpierw przedstawił partnerom handlowym zawodników reprezentujących barwy Makity na wielu polskich i międzynarodowych zawodach: Jacka Stochniałka, Tomasza Kowola, Romana Szalę, Kamila Szarmacha. – Podczas zmagań konkursowych zawodnicy muszą nie tylko wykonać swoje zadanie w jak najkrótszym czasie, ale również wykazać się bardzo dużą precyzją operowania piłą łańcuchową – podkreślił Słowomir Gronuś. – Jednakże aby osiągnąć sukces, poza niezwykłymi umiejętnościami, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Zapewnienie im najlepszych maszyn i osprzętu oraz wsparcia organizacyjno-logistycznego to nasze zadanie. Przypomnijmy, zawodnicy z teamu japońskiego koncernu startują na piłach łańcuchowych Makita 7901 oraz Dolmar PS 7900 HS i wielokrotnie już na nich wygrywali w Mistrzostwach Polski. Zawody te dzięki ich udziałowi zyskują coraz większy prestiż, a profesjonalne pilarki łańcuchowe Makita i Dolmar są coraz bardziej cenione przez polskich drwali. W ubiegłym roku Roman Szala wygrał XII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej, a Jacek Stochniałek zajął drugie miejsce w kategorii otwartej w Europejskich Zawodach Drwali, które odbyły się w Tucholi. – Zawody te przyniosły nam również dwa pierwsze miejsca w kategorii narodowej, a zajęli je odpowiednio Jacek Stochniałek i Kamil Szarmach –

przypomniał Sławomir Goronuś. – Z Mistrzostw Polski Drwali organizowanych przez SPL nasi zawodnicy również wrócili z medalami. Złoto wywalczył Jacek Stochniałek, a brąz Tomasz Kowol.

Makita nie tylko wspiera zawodników-drwali, ale również kierowcę rajdowego Radosława Typę z Radex Rally Teamu, o którym opowiedział Artur Królikowski: – Radosław Typa rozpoczął swoją karierę kierowcy rajdowego w 2001 r., startując w zawodach okręgowych na fiacie 126p. Konsekwencja, upór i przede wszystkim dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w zawodach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W chwili obecnej Radosław Typa ma na swoim koncie udział w dużej liczbie rajdów odbywających się w Polsce i poza granicami kraju. W wielu z nich zajmował czołowe miejsca. Młody sportowiec był również gościem majowej konferencji. Podczas zajęć praktycznych miłośnicy sportów samochodowych mogli zapytać go o interesujące ich kwestie dotyczące dyscypliny, którą uprawia, jak również przyjrzeć się z bliska rajdowemu mitsubishi, które zaprezentował na placu hotelowym.

Konferencję zakończył uroczysty bankiet, którego wiodącym tematem była kultura i kuchnia Japonii. Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko zapoznać się ze sztukami walki i ich filozofią wywodzącą się z buddyzmu zen, ale także spróbować tradycyjnych japońskich trunków – sake i morelowego wina – oraz skosztować sushi. Organizatorzy dla swoich gości przygotowali także ekspresowy kurs robienia sushi, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Malarz Roku 2011

Akademia Technik Malarskich oficjalnie zamknęła I etap konkursu Malarz Roku 2011. Już wkrótce jury przystąpi do wyboru najlepszych inwestycji. Finałową dziesiątkę poznamy w styczniu 2012 roku.

 


 

 

Z końcem października upłynął termin przyjmowania zgłoszeń w drugiej edycji konkursu Malarz Roku. Zawody te to w branży malarskiej unikatowe wydarzenie, którego celem jest promocja profesjonalizmu oraz rzetelności wśród zawodowych malarzy oraz firm wykonawczych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło przedstawić inwestycję zrealizowaną po 1 stycznia 2010 r. przy wykorzystaniu produktów marek Dekoral Professional lub Sigma Coatings. Zgłoszenia, zawierające m.in.: dokładny opis inwestycji i zakres przeprowadzonych prac, przyjmowane były w sieci

sklepów Centrum Dekoracyjne oraz Centrum Dekoral Professional. Zainteresowanie w tegorocznej edycji zaskoczyło organizatorów. – Wśród konkursowych inwestycji pojawiły się zarówno realizacje z zakresu budownictwa mieszkaniowego, jak i użytkowego. Ponadto ogromnie cieszy nas bardzo wysoki poziom zgłoszeń. Choć jednocześnie oznacza to wielkie wyzwanie dla naszego jury – wybór najlepszych inwestycji z pewnością nie będzie łatwy – mówi Jarosław Domowicz, kierownik ATM.

 

W listopadzie konkursowe jury przystąpiło do selekcji zgłoszeń. Skrupulatnej ocenie poddane zostaną: dobór produktów i technik, jakość oraz trudność przeprowadzonych prac, a także terminowość ukończenia inwestycji. Na tej podstawie w styczniu 2012 r. wyłonione zostanie konkursowe TOP 10 – to właśnie te firmy powalczą o tytuł Malarza Roku 2011 oraz atrakcyjne trofea. Główną nagrodą dla „Malarza Roku 2011” jest Volkswagen Caddy, zaś nagrodą publiczności jest profesjonalna maszyna natryskowa. Zwycięzcę poznamy w kwietniu 2012 r. podczas uroczystej gali. Na najlepszych, oprócz nagród, czekają także prezentacje w prasie branżowej oraz dodatkowa promocja w sieci Centrum Dekoracyjne i Centrum Dekoral Professional.

 

 

Laureaci ubiegłorocznej edycjikonkursu

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

EuroSkills – inwestycja w przyszłość młodych pokoleń

EuroSkills Gdańsk 2023, pod hasłem #UnitedBySkills, był wyjątkowym wydarzeniem dla Polski, łączącym sektor przemysłowy, społeczny i edukacyjny. Ciężka praca wszystkich zaangażowanych w tegoroczne zawody młodych profesjonalistów z 32 krajów członkowskich pokazała duch walki, integrację na poziomie europejskim oraz gwarantowała niesamowite emocje.

Zawody EuroSkills – inwestycja w przyszłość

Przypomnijmy, EuroSkills to międzynarodowe zawody umiejętności zawodowych organizowane na Starym Kontynencie od 2008 r. W br. zgromadziły w Gdańsku ok. 600 młodych profesjonalistów z 32 państw, jednocząc ich – zgodnie z hasztagiem #Unitedbyskills – we współzawodnictwie branżowym.

Festool dostarcza narzędzia od prawie 100 lat i jest świadomy wyzwań, z jakimi zmagają się

fachowcy w swojej codziennej pracy, dzięki temu, że jest z nimi od samego początku ich kariery zawodowej. EuroSkills Gdańsk 2023 był ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w Europie i tym samym kolejną edycją, gdzie Festool był zaangażowany zarówno w dostarczenie narzędzi, jak i przygotowania młodych talentów.

Polska reprezentacja na EuroSkills Gdańsk 2023


Zwieńczeniem trzech dni konkursowych zmagań była ceremonia zamknięcia, gdzie uczestnicy WorldSkills Europe zebrali się wraz z 576 zawodnikami, 572 ekspertami i kibicami. Podczas niej ujawniono oficjalne wyniki konkursu EuroSkills 2023. W tegorocznych zawodach wzięło udział łącznie 41 polskich zawodników rywalizujących w 36 konkurencjach. Festool jako główny partner wydarzenia zapewnił na tegoroczne Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów niezbędne elektronarzędzia dla uczestników takich konkurencji, jak: meblarstwo, stolarstwo, ciesielstwo, układanie podłóg, tynkarstwo i sucha zabudowa, murarstwo, malowanie i dekoracje oraz architektura krajobrazu. Nasi reprezentacji osiągnęli najlepszy wynik w historii udziału Polski w zawodach Euroskills. Po raz pierwszy zdobyli też złote krążki.

Promocja kształcenia zawodowego

Od samego początku działalności Festool dostarcza narzędzia ułatwiające pracę oraz zwiększające jej jakość i wydajność, równocześnie kładąc nacisk na rolę edukacji wśród młodych rzemieślników. Systemowe rozwiązania Festool są nie tylko przedmiotem zainteresowania profesjonalnych firm wykonawczych czy rzemieślników, ale także nauczycieli oraz uczniów ze szkół zawodowych, jak i studentów oraz profesorów szkół wyższych.
Klucz do sukcesu kryje się w starannym przygotowaniu oraz odpowiednim kierowaniu pracy młodych ludzi. Eksperci Festool byli zaangażowani w odpowiednie przygotowanie kandydatów do nadchodzących zawodów od samego początku. Pod ich okiem kandydaci szlifowali swoje umiejętności w sali szkoleniowej oraz w lokalnych warsztatach w całej Polsce. – Twórczość i kreatywność wpływa na rozwój każdego młodego człowieka. Najważniejsze co my możemy im zaoferować, to czerpanie z naszego doświadczenia. Dla mnie jako trenera nie ma większej radości jak postępy w pracy oraz uśmiech na twarzy naszych zawodników – dodaje Sławomir Trojan, trener w Festool Polska.

Klasa Festool

Projekt Klasa Festool obejmuje wiele płaszczyzn. Jednym z nich jest umożliwienie uczniom i nauczycielom zawodu pracy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i narzędzi. Kolejnym bardzo ważnym elementem w promowaniu edukacji zawodowej są wspólne zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności trenerów Festool Polska. Dodatkowo dwa razy w roku najbardziej wyróżniający się uczniowie wraz z opiekunami wyjeżdżają do Centrum Szkoleniowego Festool Polska, gdzie pod okiem trenera odbywają szkolenia tematyczne z zakresu praktycznego wykorzystania elektronarzędzi. W trakcie tych spotkań mają również możliwość rozwiązania ewentualnych sytuacji problemowych, jakie mogą pojawić się podczas zajęć w szkole. Takie same szkolenia przygotowano dla nauczycieli, którzy na co dzień uczą się obsługi elektronarzędzi i muszą być specjalistami w tej dziedzinie.
Mamy w pełni rozwinięty system szkoleń dla dorosłych użytkowników naszych narzędzi, ale chcemy promować nasze rozwiązania również wśród młodych ludzi, dlatego współpracujemy ze szkołami zawodowymi. Nie można nauczyć się fachu teoretycznie, dlatego nasze zaangażowanie obejmuje

również praktyczną edukację szkolną. Przeprowadzamy tych młodych ludzi krok po kroku przez prawidłowe wykonanie prac zgodnie z najnowszymi wymogami technologicznymi przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy – mówi Paulina Wróbel. – Doradzamy też uczniom, jak przetrwać na bardzo konkurencyjnym rynku usług, aby po skończeniu szkoły mogli tworzyć elitę rzemieślniczą. Człowiek jest w naszej działalności najważniejszy. Dlatego działania, które prowadzimy we współpracy ze szkołami są ukierunkowane na kształtowanie właściwych postaw i zachowań zawodowych młodych ludzi. Przykładem może być praca z odsysaniem. Uczniowie Klasy Festool doskonale wiedzą, że praca z odkurzaczem chroni zdrowie, jest wydajniejsza, narzędzia mniej się zużywają i – co w obecnych czasach jest bardzo ważne – wpływa na zadowolenie inwestorów – dodaje Paulina Wróbel.


Ukoronowaniem współpracy jest nagradzanie uczniów na zakończenie roku szkolnego. Otrzymują wyróżnienia za osiągniecia w nauce, co jest idealną motywacją do działania i stanowi zwieńczenie rocznej pracy. Nagrody te wręczane są przez pracowników Festool. Znacząco podnosi to rangę wydarzenia i stanowi motywację dla młodych kolegów, zwłaszcza gdy taką nagrodą jest wyjazd na branżowe targi zagraniczne lub wizyta w centrali firmy w Wendlingen.

MM(Festool)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu