Ogólnopolska konferencja Hitachi

10 lipca w malowniczo położonym Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” odbyła się ogólnopolska konferencja Hitachi Power Tools Polska. Wzięło w niej udział ponad 60 partnerów handlowych japońskiego koncernu w Polsce.

 

 

 

Konferencja rozpoczęła się nietypowo. Gości przywitał Paweł Krzywański, prezes Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego, i opowiedział o unikatowym miejscu, do którego Hitachi zaprosiło tym razem swoich gości. Obszar Centrum to aż 60 hektarów magicznej przestrzeni. Otoczona lasami leży w sercu malowniczego Przedborskiego Parku Krajobrazowego. To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany w polskim krajobrazie

zgodnie z kanonami architektury japońskiej, w którym goście indywidualni mogą korzystać z możliwości wszechstronnego treningu i obcowania z duchem, klimatem i filozofią japońskich sztuk walki.

Następnie dyrektor handlowy Hitachi Power Tools Poska Wojciech Jagielski przedstawił plan konferencji. Pierwszą część prezentacji poprowadzili goście specjalni – przedstawiciele Hitachi Japonia: Shigeru Fukuda, Takashi Ueda i Takafumi Ito. Pierwszy z nich przedstawił historię koncernu Hitachi oraz należącej do niego firmy Hitachi Koki (Hitachi Elektronarzędzia), której częścią jest polskie przedsiębiorstwo. Shigeru Fukuda zanalizował również sytuację na rynku narzędziowym w Polsce i na świecie oraz poinformował o trendach w branży i pozycji Hitachi na rynku polskim. Kolejny gość – Takashi Ueda – zaprezentował nowe rozwiązania technologiczne zastosowane w narzędziach Hitachi. Uczestnicy konferencji mieli okazję przyjrzeć się dokładnie nowym, bezszczotkowym silnikom zastosowanym w elektronarzędziach 14,4 oraz 18 V. – Silniki bezszczotkowe są znacznie wydajniejsze od dotychczasowych silników produkowanych z zastosowaniem szczotek węglowych, są od nich też mniejsze i lżejsze, a także bardziej odporne na kurz. – zapewnił. Znaczna część prezentacji poświęcona była nowym akumulatorom litowo-jonowym o pojemności 4,0 Ah – Hitachi jako jedyny producent elektronarzędzi na świecie dysponuje własnymi zakładami, w których wytwarza baterie. W fabrykach tych produkowane są również akumulatory do elektronarzędzi. Daje to pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i gwarancję najwyższej jakości tych produktów – podkreślił Takashi Ueda. Nowe 4-amperogodzinne akumulatory przy tym samych rozmiarach i wadze co baterie 3,0 Ah mają od nich dłuższy czas działania do 33 procent oraz dają o 20 procent większą moc zasilanym urządzeniom. Akumulatory wyposażono także w wielokrotny system kontroli baterii (Multiple Protection Circuit), który zabezpiecza je przed przeciążeniem, przeładowaniem i całkowitym rozładowaniem. – Znakomitym rozwiązaniem jest zasilanie narzędzi wyposażonych w silniki bezszczotkowe nowymi 4-amperogodzinnymi akumulatorami. Dzięki temu możemy wydłużyć czas pracy danym urządzeniem na jednym naładowaniu nawet do 200 procent – dodał Takashi Ueda. Innymi nowinkami, jakie zaprezentował Takashi Ueda, były kosy akumulatorowe z napędem dyskowym oraz wkrętarki pulsacyjne nowej generacji, które za pomocą elektroniki sterują i optymalizują procesy wkręcania/dokręcania śrub oraz wiercenia. Zastosowanie systemu elektronicznego impulsu zapewnia niski poziom hałasu i pozwala na pracę tymi narzędziami nawet w miejscach o ograniczonym poziomie hałasu.

Po krótkiej przerwie Takafumi Ito opowiedział o tym, jak projektuje się maszyny w Hitachi. Następnie Wojciech Jagielski przedstawił zmiany, jakie zaszły w firmie po przeprowadzce do nowej siedziby. Zaś Mateusz Kaczmarski, kierownik produktu i marketingu, zaprezentował działania promocyjne mające na celu wzmocnienie wizerunku marki i zwiększenie sprzedaży, jakie Hitachi Power Tools Polska ma zamiar przeprowadzić w najbliższym czasie. Natomiast Łukasz Sadłowski – (kierownik produktu – osprzęt) – przedstawił nową koncepcję sprzedaży osprzętu w punktach handlowych.

Podczas pokazów praktycznych uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w konkursie sprawnościowym. Należało w jak najkrótszym czasie uzbroić wkrętarkę w akumulator, a następnie wkręcić wkręt w drewnianą belkę, wywiercić w niej otwór, i wykonać otwór w betonie, a na koniec zdjąć akumulator i umieścić go na ładowarce. Najlepsi w

tej konkurencji zostali obdarowani upominkami. W godzinach wieczornych Hitachi zaprosiło swoich gości na uroczystą kolację, podczas której najlepszym partnerom handlowym z poszczególnych regionów kraju wręczono wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments