Odkurzacze warsztatowe STHOR

W katalogu narzędzi warsztatowych TOYA można znaleźć szeroką gamę wszelkiego rodzaju odkurzaczy o szeroko pojętym zastosowaniu warsztatowym.


Producent ma w ofercie m.in. dwa duże modele przemysłowe: Sthor 78873 i TOYA 78871. Pierwszy to model wielofunkcyjny, który oprócz klasycznego odkurzania może współpracować z elektronarzędziami (o mocy do 3200 W) i odsysać nieczystości z pola obróbki. Na jego panelu sterowania umieszczono bowiem gniazdo przyłączeniowe automatyki załączającej odkurzacz w momencie uruchomienia elektronarzędzia. Pracujący w tym odkurzaczu silnik o mocy 1200 W wytwarza podciśnienie 20 kPa, dodatkowo użytkownik ma możliwość regulacji siły

ssania oraz przełączenia odkurzacza w tryb dmuchawy (np. do usuwania kurzu). Sprzęt wyposażony jest w filtr materiałowy wielokrotnego użytku, elastyczny wąż ssący i teleskopową rurę aluminiową z różnymi końcówkami sprzątającymi.

Z kolei TOYA 78871 podobnie jak Sthor ma pojemnik ze stali nierdzewnej, ale jest to odkurzacz niewspółpracujący z elektronarzędziami. Wyposażono go w silnik o mocy 800 W i 20-litrowy zbiornik na odpady. Jeden i drugi odkurzacz może być wykorzystywany do zbierania zarówno suchych, jak i mokrych nieczystości.

Bardzo ciekawym urządzeniem jest również cykloniczny odkurzacz samochodowy Sthor 82951. Ma on silnik o mocy 100 W i zasilany jest z gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Wyposażono go w bezworkowy pojemnik oraz filtr Hepa. Odkurzacz wyposażony jest w wąż elastyczny o długości 70 cm i dwie końcówki: szczelinową i do tapicerki.

Oddzielną grupę odkurzaczy TOYA tworzą modele przeznaczone do odsysania popiołu z kominków i grilli. Odkurzacze TOYA 78870 i 72928 oraz separator (podłączany do zwykłego odkurzacza domowego) TOYA 72920 charakteryzują się specyficzną konstrukcją. Mają m.in. zbiorniki ze stali, żaroodporne węże ssące, a także filtry Hepa. Wszystkie te elementy pozwalają bezpiecznie pracować z gorącym popiołem i zapewniają czystość w miejscu odkurzania.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar