Odkurzacze FEIN DUSTEX

FEIN, niemiecki producent elektronarzędzi klasy premium, rozszerzył swoją ofertę odkurzaczy przemysłowych o zaawansowane technicznie modele wyposażone w zbiornik 35-litrowy i filtry klasy L lub M.


Nowe odkurzacze FEIN DUSTEX klasy premium

Odkurzacze FEIN można podzielić na urządzenia klasy premium i kompaktowej. Odkurzacze klasy premium, właśnie wprowadzane na rynek przez firmę FEIN, to cztery urządzenia zaawansowane technicznie, przeznaczone do pracy na sucho i mokro oraz do odsysania pyłów, klasy L lub M (w zależności od modelu). Wyposażono je w filtry PES i zbiorniki 35-litrowe: mają w silniki 1380-watowe oraz wydajną turbinę generującą podciśnienie powietrza wynoszące 254 barów (przepływ – 4320 l/min). Znajdziemy

w nich regulację siły ssania i średnicy węża ssącego (tylko modele z filtrami do pyłów klasy M) oraz układ elektroniczny sygnalizujący dźwiękowo spadek siły ssania na skutek np. zatkania węża ssącego. Modele z literami „AC” w symbolu wyposażone są w automatyczne otrząsanie filtra (AutoClean-System), które dba o jego czystość i tym samym o maksymalne podciśnienie podczas całego okresu pracy. Wszystkie nowe modele FEIN DUSTEX mają elektroniczny wyłącznik działający w przypadku przekroczenia przez zebrany płyn maksymalnego dopuszczalnego poziomu napełnienia zbiornika. Można podłączyć do nich elektronarzędzia o maksymalnej mocy 2200 W. Zastosowana automatyka (Autostart) umożliwia uruchomienie i zatrzymanie odkurzacza włącznikiem maszyny i opóźnia jego wyłączenie, co pozwala odessać resztki urobku. Eliminuje ona także przeciążenie sieci elektrycznej spowodowane jednoczesnym włączeniem dwóch urządzeń o dużej mocy.
  
W prezentowanych odkurzaczach zastosowano 7,5-metrowy kabel zasilający i 4-metrowy wąż ssący. Wyposażono je w kółka oraz pałąki ułatwiające transport i przesuwanie w trakcie pracy. Na górze obudowy zespołu roboczego znajduje się mocowanie walizek narzędziowych różnych systemów oraz miejsce na akcesoria, co znacznie ułatwia pracę i transport narzędzi do miejsca wykonywania usługi. W standardowym wyposażeniu nowych odkurzaczy znajdują się dwie rury ssące (metalowe), ssawka uniwersalna z wymiennymi wkładkami, szczelinowa i z włosiem oraz kolanko.

Nowe odkurzacze FEIN DUSTEX klasy premium imponują wysoką jakością wykonania, wyposażeniem technicznym i skutecznością. Można nimi efektywnie odsysać mikroskopijny pył oraz grubszy urobek, jak też zanieczyszczenia płynne. Zapewniają czyste powietrze w miejscu pracy. Urządzenia z filtrami klasy M mogą być stosowane dla zdrowia ludzkiego do usuwania bardzo szkodliwych pyłów, których graniczne stężenie (MAC) w miejscu pracy musi mieścić się w zakresie 0,1-1 mg/m3 (zgodnie z EN 60335-2-69 i IEC 60335-2-69).

  

Kompaktowe odkurzacze FEIN DUSTEX

Są wyposażone w silniki 1380-watowe oraz zbiorniki 22- i 32-litrowe. Przeznaczono je do pracy na sucho i mokro. Mają gniazdo do podłączenia elektronarzędzi o maksymalnej mocy 1800 W z automatyką autostartu i opóźniania wyłączenia. Wyposażono je w mocną turbinę generującą podciśnienie powietrza wynoszące 253 mbarów i przepływ powietrza 4320 l/min. W modelach tych znajdziemy duże koła obracane o 360°, zapewniające dużą mobilność i zwrotność nawet na niewielkich przestrzeniach, przewód zasilający o długości 6 m i rurę ssącą o długości 4 m. W górnej części obudowy kryjącej turbinę i napęd znajduje się praktyczna tacka z wysokim obrzeżem, co pozwala na odkładanie narzędzi i akcesoriów. Kompaktowe odkurzacze FEIN DUSTEX wyposażono w filtr do pyłów klasy L, jak też w 4-metrowy wąż ssący o średnicy 35 mm, złączkę elektronarzędzia z regulacją siły ssania, worek z włókniny i sączek fałdowany płaski.

  
Do wszystkich swoich modeli odkurzaczy FEIN oferuje dużą gamę akcesoriów, począwszy od filtrów i worków na pył, przez węże ssące o różnej średnicy, do kolanek i różnych końcówek roboczych (tzw. ssawek). Urządzenia te objęte są 3-letnią gwarancją producenta, która zaświadcza o ich szlachetnym pochodzeniu z najwyższej półki jakościowej.

/>