ODKURZACZE FEIN DUSTEX – MOCNE, MOBILNE I BEZPIECZNE

Odkurzacze FEIN DUSTEX klasy premium to mocne urządzenia wyposażone w system automatycznego oczyszczania filtra. Przeznaczono je do usuwania pyłów klas L i M, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zdrowotne użytkowników. Szeroka gama akcesoriów zapewnia nowym odkurzaczom FEIN uniwersalne zastosowanie i mobilność na placach budowy oraz w warsztatach.

 

Cztery modele i dwa warianty odkurzaczy FEIN do usuwania niebezpiecznych pyłów

Przemysłowe odkurzacze dla profesjonalnych użytkowników podzielono na trzy kategorie zgodnie z klasami szkodliwości pyłów i ryzyka zdrowotnego: L (Low, niska), M (Medium, średnia) and H (High, wysoka). Jak wiadomo, pyły drzewne, takie jak bukowy czy jesionowy, oraz mineralne zawierające kwarc mogą być usuwane zgodnie z

przepisami BHP odkurzaczami klasy M. Jednakże zdarza się często, że profesjonalni użytkownicy nie znają toksycznych właściwości obrabianych materiałów i nie wiedzą, jakiej klasy odkurzacz powinni stosować. Stolarze, parkieciarze, malarze, montażyści suchej zabudowy czy okien oraz glazurnicy mogą bezpiecznie usuwać pyły nowymi odkurzaczami FEIN, gdyż wyposażono je w odpowiednie filtry klas L i M. Modele FEIN Dustex 35 MX i FEIN Dustex 35 MX AC mają zbiorniki 35-litrowe i zaprojektowane są do usuwania niebezpiecznych dla zdrowia pyłów klasy M. Natomiast FEIN Dustex 35 LX i Dustex 35 LX AC to odkurzacze przeznaczone do pyłów klasy L. Wymienionymi urządzeniami można usuwać zarówno suche, jak i mokre (płynne) odpady.

Fein_dustex-3

Stała i wysoka efektywność pracy oraz prosta wymiana filtrów

Nowe odkurzacze FEIN klasy premium to bardzo mocne urządzenia wyposażone w 1380-watowy silnik i wysoce wydajną turbinę. Wytwarzają podciśnienie powietrza o wartości 254 mbarów i jego przepływ wynoszący 4320 l/min. W efekcie daje to siłę ssania znacznie wyższą od generowanej przez większość odkurzaczy przemysłowych dostępnych na rynku. Odkurzacze FEIN wyposażono w pełni automatyczne oczyszczanie filtrów – modele z systemem AutoClean (AC) zapewniają stałą siłę ssania i mogą usuwać duże ilości pyłów niebezpiecznych dla zdrowia. Działanie systemu AutClean polega na trzech krótkich, intensywnych i następujących co 15 s odwróceniach kierunku przepływu powietrza, które dają odgłos wystrzałów. W ten sposób filtr jest otrzepywany z zatykających go drobin kurzu, które opadają w dół do pojemnika odkurzacza. Dzięki systemowi AutClean nie musimy używać zamkniętych worków na odpady, które zmniejszają siłę ssania. Odpady bowiem mogą być gromadzone w workach otwartych dostarczanych wraz z odkurzaczem, które po napełnieniu zamyka się szczelnie dołączoną do nich opaską zatrzaskową. FEIN zwiększył także żywotność filtrów, dzięki czemu praca nie jest przerywana konieczną ich wymianą. Dlatego m.in. nowe odkurzacze FEIN Dustex są oszczędne w eksploatacji. Zużyte filtry mogą być czysto i łatwo usunięte. Nadmieniamy, że filtry nie znajdują się w zbiorniku, lecz w głowicy odkurzacza, i nie zmniejszają przez to jego pojemności oraz dzięki temu pozostają suche podczas usuwania płynnych odpadów.

Fein_dustex-2

Mobilność i wysokiej jakości akcesoria

Walizki i skrzynki narzędziowe produkcji FEIN oraz innych wytwórców mogą być mocowane do górnej powierzchni odkurzaczy i łatwo transportowane do miejsca pracy. Jeśli mamy do przebycia dłuższy dystans czy do pokonania nierówny teren, walizki lub skrzynki narzędziowe możemy zabezpieczyć napinanymi pasami. Efektem wyposażenia w 7,5-metrowy gumowany kabel zasilający i 4-metrowy wąż ssący jest duży roboczy zasięg nowych odkurzaczy FEIN. Jest to szczególnie ważne np. podczas pracy na podnoszonej platformie z podłączonymi elektronarzędziami. Modele odkurzaczy FEIN Dustex klasy M wyposażono standardowo w antystatyczny wąż ssący.

 

Wysokiej jakości kółka prowadzące prezentowanych odkurzaczy mogą być obracane o 360° i blokowane np. na stromej powierzchni, co podwyższa bezpieczeństwo pracy i transportu tych urządzeń. Ponieważ bieżnik kółek wykonany jest z nierysującego materiału, nie uszkadzają one podłóg. Pozwala to prezentowane urządzenia stosować podczas prac prowadzonych w biurach czy mieszkaniach. Bogatą ofertę akcesoriów do odkurzaczy

FEIN Dustex zaprojektowano zgodnie z potrzebami profesjonalnych użytkowników. Zawiera ona dwie rury ssące, ssawki uniwersalną z wymiennymi wkładkami, szczelinową i z włosiem oraz kolanko oraz dwa adaptery do podłączenia elektronarzędzi. Akcesoria te są kompatybilne z odkurzaczami FEIN klasy kompaktowej. Nadmieniamy, że węże i pozostały osprzęt może być zabezpieczony elastyczną taśmą.

 

Prezentowane odkurzacze FEIN Dustex klasy premium to urządzenia z najwyższej półki jakościowej, objęte są 3-letnią gwarancją producenta. Odznaczają się wysokim zaawansowaniem technicznym, ponadprzeciętną efektywnością i żywotnością oraz zapewniają wysokie zdrowotne bezpieczeństwo prowadzonych nimi prac.

 

Dane techniczne odkurzaczy FEIN DUSTEX klasy premium

ModelDustex 35 LxDustex 35 Lx ACDustex 35 MxDustex 35 Mx AC
Klasa pyłówLLMM
Moc znamionowa1380 W1380 W1380 W1380 W
Przepływ powietrza4 320 l/min4 320 l/min4 320 l/min4 320 l/min
Podciśnienie254 mbar254 mbar254 mbar254 mbar
Pojemność zbiornika35 l35 l35 l35 l
AutoClean-System++
Waga wg EPTA13,5 kg14,1 kg13,5 kg14,1 kg

Autor:     pins

Fein_dustex-1

Fein_dustex-6Fein_dustex-5Fein_dustex-4

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments