ODKURZACZ WARSZTATOWY YATO YT-85715

Odkurzacz warsztatowy YATO YT-85715 to profesjonalny sprzęt przeznaczony do użytku na budowach oraz w warsztatach stolarskich i lakierniczych. Spełnia najwyższe standardy w usuwaniu zanieczyszczeń stałych (np. pyłu gipsowego, szpachlówki lub pyłu powstałego po szlifowaniu drewna liściastego), jak i płynnych.

 

Odkurzacz napędzany jest wydajnym silnikiem o mocy 1600 W, który wytwarza podciśnienie 18 kPa. Warto wspomnieć, że siłę ssania reguluje się płynnie za pomocą pokrętła, dopasowując ją w ten sposób do wykonywanych prac. Odkurzacz YATO przystosowany jest do współpracy z elektronarzędziami – został bowiem wyposażony w gniazdo 230 V i automatykę uruchamiania/wyłączania za pomocą podłączonej maszyny. Ma również unikalną funkcję odwróconego ciągu.

Może więc pracować jako dmuchawa i usuwapył z powierzchni oczyszczanych przedmiotów. Zbierane odkurzaczem YATO nieczystości trafiają do 30-litrowego pojemnika. Suche do worka materiałowego (wielokrotnego użytku) lub papierowego (jednorazowego), zaś mokre – bezpośrednio do zbiornika. Odkurzacz wyposażono w wielostopniowy system filtracji HEPA, który gwarantuje wysoki stopień czystości wydmuchiwanego powietrza, co ma duże znaczenie dla zdrowia operatora. Do jego dyspozycji jest też trwały uruchamiany ręcznie otrząsacz filtra z nieczystości, który przedłuża żywotność urządzenia. Prezentowany odkurzacz YATO YT-85715 wyposażono w wąż, sztywną przedłużkę teleskopową i szczotkę sprzątającą (dużą lub małą) oraz dyszę szczelinową. Elektronarzędzie podłącza się do zasilania długim, 5-metrowym kablem. Odkurzacz można bezproblemowo przenosić dzięki dużemu i wygodnemu uchwytowi zamocowanemu na górze obudowy, a jego przesuwanie i transportowanie ułatwiają cztery kółka. Ważnym dodatkiem jest gumowa redukcja o zmiennych średnicach pozwalająca dopasować odkurzacz do każdego elektronarzędzia na rynku.

Marek Pudło

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar