Odkurzacz przemysłowy Starmix AS AR-1232 EH+

 Najnowsza seria odkurzaczy przemysłowych Starmix AS stworzona została z myślą o sprzątaniu niewielkich warsztatów i placów budowy. Model AR-1232 EH+ jest najbardziej zaawansowanym z grupy czterech nowych odkurzaczy.

 

 

 

Odkurzacz przemysłowy Starmix AS AR-1232 EH+ to wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony nie tylko do sprzątania miejsc pracy, ale także do współpracy z elektronarzędziami w celu odsysania urobku i pyłów z pola obróbki. Odkurzacz został bowiem wyposażony w gniazdo podłączenia elektronarzędzia 230 V. Po podpięciu do niego dowolnej maszyny o mocy nieprzekraczającej 2400, jej włączenie spowoduje automatyczne uruchomienie odkurzacza. Zaś wyłączenie –

jego zatrzymanie. Tryb pracy urządzenia wybiera się trójstopniowym włącznikiem na panelu sterowania. Oprócz pracy w trybie automatycznym, Starmix świetnie sprawdza się w tradycyjnych zadaniach sprzątania odpadów stałych i płynnych. Ma zbiornik o pojemności brutto 32 litrów. W przypadku pracy z pyłami zalecane jest stosowanie worków papierowych. Pozostałe odpady (śmieci, gruz, płyny) powinny być zasysane bezpośrednio do zbiornika (tzw. praca bezworkowa). Odkurzacz wyposażony jest w pływak odcinający przepływ powietrza ze zbiornika do silnika w przypadku zassania maksymalnej, możliwej ilości płynu. Zapobiega on przepełnieniu zbiornika i w ten sposób chroni elektronikę odkurzacza przed awariami. Filtr w Starmix AS AR-1232 EH+ wykonano z poliestru, a jego powierzchnia chłonna 3600 cm2 zapewnia aż 99,9-proc. skuteczność przechwytywania pyłów. Możemy być więc spokojni o to, że raz wciągnięte nieczystości nie mają szans ponownie przedostać się do otoczenia. Ponieważ filtr wykonano z poliestru, jest on wielokrotnego użytku i do tego odporny na wodę. W przypadku zamoczenia nie uszkodzi się, można też go płukać, osuszyć i używać ponownie.

Sercem każdego odkurzacza jest oczywiście silnik. W modelu Starmix AS AR-1232 EH+ zastosowano motor o mocy 1200 W włoskiej produkcji firmy Ametec, która jest światowym potentatem w produkcji najwyższej klasy silników elektrycznych (są one m.in. montowane w mieszarkach Collomix). Bardzo wydajna jednostka napędowa wytwarza podciśnienie 21 kPa, zapewniając przy tym przepływ powietrza o wielkości 70 l/s. Można więc powiedzieć, że Starmix AS AR-1232 EH+ doskonale nadaje się do współpracy z elektronarzędziami podczas prac budwolanych i warsztatowych (np. wyrzynarki, pilarki, młotki udarowe, bruzdownice), jak też do sprzątania średniej wielkości powierzchni warsztatowych czy produkcyjnych. Warto podkreślić w tym miejscu, że konstruktorzy zastosowali oddzielny obieg powietrza ssącego i chłodzącego podzespoły silnika. Rozwiązanie to podnosi trwałość silnika, ponieważ dociera do niego odpowiednia ilość czystego strumienia powietrza. Nie wolno też zapomnieć o systemie oczyszczania filtra. Odkurzacz wyposażony jest w elektromagnetyczne otrząsanie filtra wyzwalane ręcznie. Dzięki temu użytkownik sam decyduje, w którym momencie ma się uruchomić otrząsanie filtra. Urządzenie więc nie zapycha się, a my mamy pełną kontrolę nad przepustowością filtra.

Bardzo ciekawie przedstawia się wyposażenie odkurzacza Starmix AS AR-1232 EH+. Jest przede wszystkim wąż o średnicy 35 mm i długości 3,2 m. Nie jest on antystatyczny. Można jednakże dokupić wąż antystatyczny. W ofercie Starmix dostępne są takie węże o długości 3 i 5 m. Zestawem z wężem antystatycznym można, oprócz wykonywania standardowych prac, odsysać jedynie z pyły drewniane. Ponadto na standardowym wyposażeniu urządzenia są dwie sztywne przedłużki, szczotka sprzątająca i dysza szczelinowa. W zestawie znajdziemy również gumowy adapter do podłączenia elektronarzędzia (zwężający się). Wszystkie wymienione elementy można zamontować na odkurzaczu na czas transportu. Jednak najfajnieszym gadżetem Starmixa jest przystawka Bohrfixx. Służy ona do odsysania pyłów w trakcie wiercenia. Po włączeniu odkurzania wytworzone podciśnienie silnie przysysa przystawkę np. do powierzchni ściany i zbiera cały urobek powstający podczas wiercenia. Dość standardowo producent rozwiązał kwestię transportu – odkurzacz możemy przenieść w rękach dzięki dużemu i wygodnemu uchwytowi zamocowanemu na górze obudowy lub przeciągnąć na trzech kółkach.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar