ODKURZACZ PLECAKOWY MILWAUKEE® M18 FBPV-0 FUEL™

W bogatym portfolio elektronarzędzi bezprzewodowych Milwaukee® M18™ znalazł się odkurzacz plecakowy M18 FBPV FUEL™. To użyteczne urządzenie doskonale sprawdzi się w pracach, których wykonanie wymaga ciągłego przemieszczania się wraz wykorzystywanym w nich elektronarzędziem.

Odkurzacz Milwaukee® M18 FBPV FUEL™ ma konstrukcję plecakową. Jego korpus umieszczono na wygodnym stelaż, z pasem biodrowym, o budowie podobnej do plecaków turystycznych średniej wielkości. Zaprojektowany i zbudowany przez Milwaukee® silnik bezszczotkowy POWERSTATE™ napędzający turbinę odkurzacza zapewnia dużą moc ssania (maks. podciśnienie 189 mbar) i długą żywotność. Zasilanie

bezprzewodowe realizowane jest przez dowolny akumulator REDLITHIUM-ION™ M18™ (nie jest zawarty w zestawie).

W przypadku zastosowania akumulatora o pojemności 9,0 Ah możemy pracować do 25 min w trybie High i ponad 40 min w trybie Low. Inteligentny system sterowania REDLINK PLUS™ zapewnia zaawansowaną elektroniczną ochronę przed przeciążeniem napędu i akumulatora oraz znacząco zwiększa wydajność odkurzacza pracującego przy dużym obciążeniu (do 20 A). Odkurzacz przeznaczony jest do odsysania pyłów suchych klasy L o dopuszczalnej wartości stężenia na stanowisku pracy (MAK) > 1 mg/m3. Wstępna separacja pyłów ciężkich odbywa się w zbiorniku na zasadzie cyklonu. Takie rozwiązanie gwarantuje większą trwałość filtra, wydajność i pracę bez worka. Lekkie pyły filtrowane są przez filtr końcowy HEPA H 13, który zatrzymuje do 99,97% cząsteczek zawieszonych w powietrzu o rozmiarze minimalnym 0,3 mikrona. Odkurzacz M18™ FBPV FUEL™ podczas wytężonej pracy jest stosunkowo cichy, gdyż zmierzony poziom hałasu nie przekracza 76 db(A).
Omawiany odkurzacz Milwaukee® M18 FBPV FUEL™ możemy wykorzystać zarówno do sprzątania, jak i do odsysania pyłów powstających podczas pracy elektronarzędzi, które można podłączyć do węża odkurzacza za pomocą załączonego w zestawie adaptera DEK 26. Odpinana uprząż przekształca odkurzacz w standardowy model, który można ustawić na posadzce albo zawiesić na drabinie bądź rusztowaniu, korzystając z połączonego z obudową haka. Pojemnik cyklonu można szybko opróżnić jednym naciśnięciem przycisku, nie narażając się na przestój w pracy. Wraz z prezentowanym urządzeniem użytkownik dostaje: wysoce elastyczny wąż ssący o średnicy 36 mm i długości do 1,80 m, teleskopową rurę odsysającą, dyszę do podłóg, dyszę do szczelin oraz adapter do podłączenia elektronarzędzia. Odkurzacz przenośny M18™ FBPV FUEL™ jest w pełni kompatybilny z całą gamą urządzeń M18™, która obecnie obejmuje ponad 135 produktów marki
Milwaukee®.

 

 

Reasumując, prezentowany akumulatorowy odkurzacz Milwaukee® M18 FBPV FUEL™ zwiększa znacznie mobilność ekip budowlanych i umożliwia prowadzenie przez nie prac w niezapylonym środowisku. Sprawdzi się szczególnie w pracach, których wykonywanie wymaga stałego przemieszczania się wykonawców.

TŻ, pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar