Obcinaki krążkowe YATO

Portofolio rozwiązań Yato dla hydraulików powiększa się o obcinaki krążkowe do rur YT-22353 (Ø 15mm), YT-22354 (Ø 18 mm), YT-22355 (Ø 22 mm).

Obcinaki krążkowe Yato przeznaczone są do cięcia rur wykonanych z miedzi, ale także aluminium czy plastiku. Wykonane są z masywnego aluminiowego korpusu o walcowatym kształcie. Dzięki niewielkim rozmiarom, a zwłaszcza średnicy zewnętrznej wynoszącej odpowiednio 48 mm (YT-22353), 59 mm (YT-22354) oraz 56 mm (YT-22355) doskonale nadają się do prac w trudno dostępnych miejscach (w pobliżu innych rur, blisko ściany), gdzie praca klasycznymi obcinakami jest wręcz niemożliwa.

Kolejną ich niezmierną

zaletą jest system samozaciskowy. Dzięki temu podczas pracy nie ma konieczności dociskania kółka tnącego. Obcinak bowiem sam dopasowuje się do średnicy rurki. Istotną cechą takiego rozwiązania jest fakt, że nawet plastikowe rurki nie deformują się podczas obcinania. Znacznie skraca to czas pracy, a oznaczenie kierunku cięcia i antypoślizgowa powierzchnia dodatkowo zwiększają komfort pracy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar