OBCINAK DO RUR Z TWORZYWA SZTUCZNEGO I TULEJEK USZCZELNIAJĄCYCH KNIPEX BIX

Obcinakiem KNIPEX BiX®, używając jednego chwytu ręki, w prosty sposób i szybko przetniemy rury z tworzywa sztucznego oraz tulejki uszczelniające i skraplające. Ma on szeroki zakres pracy, gdyż możemy nim ciąć tego rodzaju rury i tulejki o średnicach 20-50 mm.

Obcinak KNIPEX BiX® ma rurowaty, składany korpus wykonany z ze wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. W jego środku znajduje się ostrze z wysokiej jakości specjalnej chirurgicznej stali nierdzewnej made in Solingen, zamocowane w tzw. bloku noży wykonanym z odlewu cynkowego. Ponieważ

blok ten można obracać o 180°, nóż możemy sytuować albo w środku obcinaka, albo na jego krawędzi. Ta druga pozycja umożliwia nam docinanie tulejek uszczelniających i ociekowych w odległości 2-3 mm od ścian, tj. zgodnie z dotyczącą ich normą DIN 18534. Dzięki temu mogą one efektywnie odprowadzać wilgoć, nie brudząc przy tym powierzchni ścian.
Cięcie obcinakiem jest prostą oraz łatwą do wykonania czynnością i polega na obróceniu go jednym ruchem ręki wokół rury lub tulejki. Podczas tej operacji nie powstają wióry, zaś krawędzie po przecięciu są czyste. Co ważne, cięcie wykonujemy precyzyjnie w wyznaczonej linii. Dzięki temu zachowujemy wszystkie rygory dokładności pracy.

Obcinakiem KNIPEX BiX® możemy ciąć niezbrojone rury z tworzywa sztucznego i tulejki uszczelniające oraz skraplające o średnicach 20-50 mm i grubości ścianki do 2,4 mm. Ponieważ jest on rozkładany i mieści się w dłoni, łatwo zakładać go na rury i dokładnie pozycjonować. Niemiecki producent wyposażył go w niebieski zatrzask umożliwiający bezpieczne zamknięcie jego korpusu na czas transportu lub przechowywania. Obcinak KNIPEX BiX® przeznaczony jest dla hydraulików oraz elektryków i dostarczany z dwoma nożami.

Naszym zdaniem, obcinak BiX® jest innowacyjnym produktem, który konstrukcyjnie nawiązuje do narzędzi KNIPEX przeznaczonych do ściągania izolacji z kabli koncentrycznych czy płaskich lub okrągłych. Jest podobnie jak one łatwy w użyciu, a do tego podczas cięcia nie powoduje odkształceń rur czy tulejek, tak jak to ma miejsce w przypadku pracy specjalnymi nożycami do rur z tworzywsztucznych.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments