Obcinak do rur odpływowych z tworzywa sztucznego KNIPEX DP50

Firma KNIPEX opracowała obcinak DP50 przyspieszający obróbkę rur odpływowych z tworzyw sztucznych. Nie tylko tnie on rury, ale także je fazuje.

Cięcie i fazowanie

Obcinak do rur KNIPEX DP50 to kolejna innowacyjna modyfikacja klasycznego obcinaka obwodowego do rur. Zamiast kółka tnącego w narzędziu zastosowano odpowiednio ukształtowane ostrze stałe wykonane z wysokiej jakości stali łożyskowej. Podczas obróbki rur wykonuje ono jednocześnie dwie operacje: cięcie i fazowanie. Dzięki temu skraca i ułatwia przygotowanie rur do montażu.
Co ważne, podczas pracy nie trzeba ostrza przestawiać, gdyż do obrabianej rury dociskane jest sprężyną. Jest ono podwójne, po stępieniu więc jednej z jego

krawędzi tnąco-fazującej, należy go obrócić, aby móc wykorzystywać drugą. Po zużyciu obu, ostrze wymienia się na nowe. Do obrócenia i wymiany ostrza nie używa się dodatkowych narzędzi. Należy w tym celu zdemontować palcami bolec mocujący blokowany kulkowo, zaś po obróceniu lub wymianie ostrza zamontować go ponownie.

Wykonanie i możliwości robocze

Korpus obcinaka KNIPEX DP50 wytworzono z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Omawiany obcinak do rur wyposażony jest w łożyskowane, samonastawne rolki prowadzące. Dzięki temu podczas cięcia i fazowania łatwo się prowadzi. Ponieważ punkt cięcia jest dobrze widoczny, użytkownik nie problemu z dokładnym pozycjonowaniem obcinaka na rurze.
Obcinak do rur KNIPEX DP50 przeznaczony jest do obróbki odpływowych rur z tworzywa sztucznego, m.in. odpornych na działanie wysokich temperatur, mających średnicę 32, 40 lub 50 mm i grubość ścianki do 2,4 mm. Wyposażono go w 3-stopniową regulację pozycji ostrza. Służy do tego mechanizm suwakowy wykonany z metalu wytrzymałego mechanicznie. Ma on trzy pozycje odpowiadające wymienionym średnicom rur: 32, 40 i 50 mm. Ważną cechą użytkową omawianego obcinaka jest możliwość cięcia bardzo krótkich rur, który długość wynosi ok. 10 mm. Narzędzie jest bardzo poręczne i wygodne w pracy, ma ergonomiczną rękojeść, a jego długość wynosi 202 mm, zaś masa – 294 g.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments