Obcinak do rur MILWAUKEE M12™ RAPTOR™ PCSS

MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS to pierwszy na świecie obcinak do rur akumulatorowy, który tnie rury ze stali nierdzewnej i niestopowej oraz miedzi.

Obcinak do rur MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS i jego podstawowe dane techniczne

MILWAUKEE®, znając potrzeby specjalistów z branży hydraulicznej i HVAC, zaprojektowało przecinak do rur M12™ RAPTOR™, który przyspiesza prace instalacyjne i demontażowe. Urządzenie tnie rury o średnicach 12, 15, 18, 22 lub 28 mm. Omawiany obcinak akumulatorowy do rur wyposażony jest w wydajny czteropolowy silnik komutatorowy zasilany prądem stałym o napięciu 12 V, który napędza szczęki tnące z obrotami 380/min. Zastosowano w nich mechanizm dopasowujący je do

rozmiaru rury, który ułatwia cięcie. Przecinak jest bardzo wydajny, gdyż obcięcie rury ze stali nierdzewnej czy stali niestopowej o średnicy 28 mm zajmuje mu poniżej 20 s, zaś wykonanej z miedzi – mniej niż 3 s. Trwałość jego ostrza szacowana jest na ponad 680 operacji obróbczych. Z kolej dokładne cięcie ułatwia okienko obserwacyjne w mechanizmie tnącym i wbudowane światło LED, a także bardzo dobre wyważenie urządzenia.

Obcinak do rur akumulatorowy MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS, jak wspomniano, może być użyty do prac demontażowych lub naprawczych. Ułatwia je mechanizm automatycznego blokowania cięcia, który pozwala na przecinanie rur oddalonych od ścian o 40 mm. Przecinak MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS waży 1,5 kg z baterią 2.0 Ah, a jego całkowita długość to 362 mm.

Wydajne akumulatorowe zasilanie

Przecinak do rur MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS ma sterowanie elektroniczne REDLINK™ i zasilany jest z systemowych akumulatorów M12™ REDLITHIUM™ o napięciu 12 V. Obcinak do rur akumulatorowy jest w stanie wykonać na jednym ładowaniu baterii M12™ o pojemności 2,0 Ah do 90 cięć rur ze stali nierdzewnej o średnicy 15 mm. W przypadku rur miedzianych o tej samej średnicy liczba cięć wzrasta do ponad 200.

Solidne wykonanie

Przecinak do rur MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS jest wodoodporny, gdyż posiada całkowicie uszczelnioną metalową głowicę tnącą oraz wewnętrzny system odwadniania. Głowica ta jest również odporna na rdzę. Urządzenie przeznaczone jest dla branż sanitarnej (HVAC), grzewczej (heating), wentylacyjnej (ventilation) oraz klimatyzacyjnej (air conditioning).
Omawiany przecinak M12™ RAPTOR™ PCSS należy bezprzewodowego systemu MILWAUKEE® M12™ składającego się z 95 elektronarzędzi akumulatorowych klasy 12 V, przeznaczonych dla specjalistów z branż: hydraulicznej, elektrycznej, energetycznej, transportowej, budownictwa, stolarstwa i ogrodnictwa.

Dane techniczne obcinaka do rur MILWAUKEE® M12™ RAPTOR™ PCSS

Napięcie zasilania12 V
Obroty bez obciążenia380/min
Średnica przecinanych rur12, 15, 18, 22 lub 28 mm
Minimalna odległość od ściany do rury40 mm
Całkowita długość362 mm
Waga z akumulatorem (EPTA)1,5 kg (M12 B2)

Opr. HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments