NOŻYCE OGRODOWE KLASY PREMIUM OD MARKI PROLINE

Do cięcia gałęzi i pędów niezastąpione są ręczne sekatory i nożyce. Narzędziami tymi w przydomowym ogrodzie możemy bezproblemowo i szybko usuwać uschnięte części roślin, jak też przycinać je oraz formować. Takie prace z powodzeniem wykonamy teleskopowymi nożycami 40034 i 40035, które znalazły się w ofercie marki PROLINE.

 

Nożyce PROLINE 40034 i 40035 wyposażone są w rozsuwane, odporne na korozję, lekkie aluminiowe ramiona teleskopowe. Pozwalają one ciąć bez konieczności używania drabiny. Zastosowany w nich bezstopniowy system regulacji z intuicyjną blokadą precyzyjnie dostosowuje długość ramion do potrzeb użytkowników. Blokada ustawień działa na zasadzie przełącznika – obrót do wewnątrz zwalania ją, a na zewnątrz

– blokuje. Ramiona teleskopowe zakończone są wygodnymi, miłymi w dotyku antypoślizgowymi rękojeściami. Takie ich wykonanie zwiększa komfort pracy i zapobiega powstawaniu odcisków.
W nożycach PROLINE 40034 zastosowano wspomagający mechanizm dźwigniowy, który pozwala na cięcie gałęzi o różnych średnicach, a także minimalizuje siłę potrzebną do wykonania cięcia. Mają one ostrze ze trudno ścieralnej stali manganowej o twardości 46 HRC oraz metalowe kowadełko gwarantujące wielosezonową pracę. Dzięki ząbkowanym krawędziom ostrze łatwo przecina gałęzie i pędy.

Nożyce PROLINE 40035 wyposażono w dwa ostrza wykonane także ze stali manganowej utwardzonej do 46 HRC. Zabezpieczono je powłoką teflonową, która sprawia, że sok czy żywica nie przyklejają się do ich powierzchni. W tym narzędziu mamy także gumowe odbijacze redukujące drgania powstałe w czasie cięcia i śrubową regulację docisku ostrzy. Dzięki temu są zawsze w optymalnym położeniu, minimalizując, przyspieszając i ułatwiając cięcie, a także wydłużając okres bezserwisowej eksploatacji.

Nożycami PROLINE 40035 możemy przecinać gałęzie o średnicy do 32 mm. Natomiast model 40034 z powodzeniem przetnie gałęzie o średnicy o 6 mm większej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mechanizmu dźwigniowego o dużym przełożeniu.
Dzięki niewielkiej wadze i zwiększonej poręczności omawianymi narzędziami możemy pracować szybko oraz komfortowo, co pozwala pożytecznie, przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas we własnym ogrodzie.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar