Nożyce do kabli Knipex StepCut XL

W br. Knipex pracował wiele praktycznych i innowacyjnych narzędzi, a wśród nich nożyce do kabli StepCut® XL.

Knipex opracował je, by usprawnić cięcie kabli wielożyłowych. Zastosował w nich: (a) precyzyjnie złącze skręcane; (b) długie ramiona o dużym przełożeniu zmniejszające siłę potrzebną do cięcia; (c) profilowe ostrza zahartowane laserowo do twardości 56 HRC, mające 2 strefy cięcia – przednią i główną.

O 60% łatwiejsze cięcie

Krawędź przednia przeznaczona jest do nacinania kabli o bardzo dużych przekrojach; zaś główna – do wykonywania zasadniczego

cięcia kabli o dużych i mniejszych przekrojach. Ma ona stopniowane i odpowiednio sprofilowane krawędzie tnące, które uniemożliwiają wysuwanie się przewodów podczas cięcia bez względu na ich grubość. Efektem omówionych rozwiązań jest do 60% łatwiejsze cięcie w porównaniu do kompaktowych nożyc do kabli.


Nożycami Knipex StepCut® XL przetniemy kable jednożyłowe miedziane lub aluminiowe o maksymalnym przekroju 35 mm², kable wielożyłowe do 70 mm² i kable drobnożyłowe o do 120 mm². Pracę nimi ułatwia możliwość wykorzystania do cięcia jednej lub dwóch rąk, a także smukły kształt ostrzy tnących pozwalający na operowanie w ograniczonych przestrzeniach. Nożyce wyposażone są też w zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców gwarantujące pracę bez ryzyka urazów dłoni. Prezentowane narzędzia dostępne są w trzech wersjach: z powlekanymi rękojeściami z tworzywa sztucznego (95 11 225), z 3-komponentowymi rękojeściami Comfort (95 12 225) lub rękojeściami izolowanymi VDE (95 18 225).

HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments