NÓŻ Z SEGMENTOWYM OSTRZEM KNIPEX CUTIX

Opracowując nóż CutiX, Knipex dokonał rewolucji w konstrukcji noży z segmentowymi ostrzami łamanymi, które są bardzo popularne wśród wielu profesji zajmujących się wykańczaniem wnętrz.

9010165BK-00-2

Konstrukcja noża CutiX jest wynikiem dokładnego poznania przez inżynierów z firmy Knipex problemów występujących podczas pracy popularnymi nożami segmentowymi. Jak wiadomo, w cięciu tymi narzędziami w wielu przypadkach przeszkadza zbyt duża elastyczność ostrza. Jak wiadomo, podczas aplikacji większej siły przez operatora jest ona powodem wyginania się ostrza, a w wielu wypadkach przedwczesnego wyłamania jednego lub wielu jego segmentów.

Dlatego inżynierowie z firmy Knipex postanowili usztywnić ostrze i zastosowali do tego specjalną szynę. Jest ona wysuwana tak jak ostrze i dlatego jej pozycja może być dostosowana do wymagań użytkownika. Jak wiadomo, nie zawsze ostrze musi być maksymalnie usztywnione. Kolejną ważną konsekwencją zastosowania szyny stabilizującej jest wyeliminowanie ryzyka zranienia się lub niezamierzonego wygięcia ostrza podczas nacisku na jego przednią część.

W prezentowanym nożu Knipex CutiX do wysuwania ostrza i szyny stabilizującej służą oddzielne suwaki. Są one płaskie, przez co nie pogrubiają rękojeści narzędzia, a także zabezpieczone przed przypadkowym przesunięciem. Z kolei sama rękojeść jest smukła i lekka oraz wykonana z wytrzymałego stopu magnezowego. Zaś cały nóż, mając 165 mm długości, waży tylko 111 gramów, czyli tyle samo, ile podobne narzędzia wyposażone w rękojeść z tworzywa sztucznego o znacznie mniejszej wytrzymałości mechanicznej.

Na rękojeści noża CutiX znajdują się antypoślizgowe strefy chwytu. Dzięki nim i ergonomicznemu jej wyprofilowaniu narzędzie można na różne sposoby wygodnie trzymać w dłoni. Np. mocno go ściskać, gdy przecinamy grube wykładziny, lub lekko chwycić jak długopis, jeśli tniemy wzdłuż liniału miękkie materiały, np. folie.

Omawiany nóż Knipex CutiX wyposażony jest w odporną na naprężenia blokadę ostrza i pewnie trzymający je trzpień z hartowanej stali, jak też w uchwyt mocujący do systemu chroniącego narzędzia przed upadkiem z wysokości KNIPEX Tethered Tools. Zaś tylna część rękojeści omawianego narzędzia jest bezpiecznie zamknięta, co zapobiega wysunięciu się suwaka lub samego ostrza.

Nóż Knipex CutiX dostarczany jest z trzema wysokiej jakości wymiennymi, stalowymi ostrzami odłamywanymi 18 mm. Dwa z nich znajdują się w schowku w rękojeści. Co ważne, wymiana ostrzy odbywa się w sposób prosty i łatwy oraz bez użycia dodatkowych narzędzi. W nożu Knipex CutiX można stosować ostrza 18 mm: gładkie, zakrzywione i z hakami. Narzędzie jest bardzo solidnie oraz estetycznie wykonane i odznacza wysoką trwałością.

Naszym zdaniem, Knipex, opracowując nóż CutiX, do perfekcji doprowadził konstrukcję popularnych noży z wymiennymi łamanymi ostrzami segmentowymi. Dzięki temu praca fachowców wykorzystujących na co dzień tego rodzaju narzędzia została w znacznym stopniu usprawniona i ułatwiona.

9010165BK-00-5_a
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments